Dubaj,

Dubaj najpopularniejszy wśród osób chcących zamieszkać poza granicami swojego kraju

21.11.23 mm 0 Comments

Cały świat chce się przeprowadzić do Dubaju? Można tak powiedzieć, bowiem właśnie Dubaj jest to najczęściej wyszukiwanym miastem jako kierunek zmiany miejsca zamieszkania. Liczba ludności w Dubaju w latach 2022–2023 wzrosła o prawie 100 000 w ciągu zaledwie 12 miesięcy.

 
• W 2020 roku około 281 milionów ludzi mieszkało poza granicami swojego kraju rodzinnego
• W porównaniu z danymi z 1990 roku liczba osób mieszkających za granicami swojego kraju zwiększyła się o 128 milionów, co stanowi 3,6% światowej populacji
• Dubaj cieszył się największą popularnością jako kierunek zmiany miejsca zamieszkania aż 60 krajach
• Liczba ludności w Dubaju w latach 2022–2023 wzrosła o prawie 100 000 w ciągu 12 miesięcy

Dubaj uchodzi na całym świecie za niezwykle atrakcyjne miejsce do życia, o czym świadczy także wzrost liczby ludności o prawie 100 000 w ciągu 12 miesięcy w latach 2022–2023 fot. materiały promocyjne


W roku 2020, gdy świat zmagał się z wyzwaniami związanymi z pandemią, wzrost zainteresowania przeprowadzkami za granicę stał się wyraźnym zjawiskiem. Temat ten cieszył się popularnością wśród osób chcących radykalnie zmienić swoje życie i przenieść się do zupełnie nowego kraju.

 
Czytaj też

Ostatnie trzy dekady przyniosły nieustanny wzrost migracji międzynarodowej, kształtując globalny krajobraz społeczny i kulturowy. Świadczą o tym najnowsze statystyki, które podają, że w 2020 roku około 281 milionów ludzi zdecydowało się zamieszkać poza granicami swojego kraju rodzinnego – liczba ta zwiększyła się o imponujące 128 milionów w porównaniu z danymi z 1990 roku, co stanowi 3,6% światowej populacji (dane pochodzą z World Migration Report). Firma Remitly przeanalizowała liczbę wyszukiwań w Google dla frazy „przeprowadzka do [nazwa miasta]” w 164 krajach na całym świecie i przygotowała ranking miast na podstawie liczby krajów, które preferują przeprowadzkę do danego miasta.

Dubaj najpopularniejszy wśród osób chcących zamieszkać za granicą?

 
Czy perspektywa zatrudnienia i atrakcyjne pensje są dla ludzi ważniejsze niż gwarancja pięknej pogody lub stabilna, rozwijająca się infrastruktura? Oto co ustalono:
Zdecydowanym faworytem wśród analizowanych krajów i miast był słoneczny Dubaj, który zdobył największą popularność w aż 60 krajach, w tym w Kanadzie, Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych.

Znany z ultranowoczesnej architektury, intensywnego życia nocnego, całorocznego słońca i szerokich możliwości zatrudnienia, Dubaj uchodzi na całym świecie za niezwykle atrakcyjne miejsce do życia, o czym świadczy także wzrost liczby ludności o prawie 100 000 w ciągu 12 miesięcy w latach 2022–2023. Jeżeli chcesz zacząć od nowa w innym mieście, gdzie łatwo jest nawiązać znajomości z ludźmi ze wszystkich zakątków świata, Dubaj może okazać się strzałem w dziesiątkę.
 

Najpopularniejsze miasta wśród Europejczyków przeprowadzających się za granicę

 
Jak nietrudno się domyślić, Dubaj jest numerem jeden również wtedy, gdy weźmiemy pod uwagę wyłącznie wyszukiwania w krajach europejskich. Uplasował się na szczycie listy w aż 14 krajach tego kontynentu. Bruksela, stolica Belgii i centrum administracyjne Unii Europejskiej, znalazła się na pierwszym miejscu w czterech innych krajach europejskich, podobnie jak ogromna metropolia Londynu.
 

Jak firma Remitly przeprowadziła badanie

 
Do ustalenia rocznej liczby wyszukiwań wykorzystano dane pochodzące z Google (we wszystkich językach) (od października 2022 r. do września 2023 r.) w 164 krajach* dla frazy „przeprowadzka do [nazwa miasta]”. Najczęściej wpisywana lokalizacja została uznana za najpopularniejszą w danym kraju, a rankingi powstały po zsumowaniu, ile razy każde miasto pojawiło się jako numer jeden w innych krajach. Dane pochodzą z października 2023 roku.

0 comments: