Dubaj,

Emirates. Jak sprawnie na lotnisku przejść przez odprawę, poczekalnie, boarding i kontrolę imigracyjną

4.10.23 mm 0 Comments

Możliwość przyspieszenia procedur lotniskowych dzięki wykorzystaniu danych biometrycznych - z taką ofertą wychodzą w Dubaju linie lotnicze Emirates.

Korzystając z technologii rozpoznawania biometrycznego i wstępnie wypełnionej bazy danych biometrycznych GDRFA w celu identyfikacji podróżnych w wielu punktach na lotnisku, pasażerowie będą mogli szybko przejść przez odprawę, poczekalnie, boarding i kontrolę imigracyjną w terminalu 3 Międzynarodowego Lotniska w Dubaju

Korzystając z technologii rozpoznawania biometrycznego i wstępnie wypełnionej bazy danych biometrycznych GDRFA w celu identyfikacji podróżnych w wielu punktach na lotnisku, pasażerowie będą mogli szybko przejść przez odprawę, poczekalnie, boarding i kontrolę imigracyjną w terminalu 3 Międzynarodowego Lotniska w Dubaju. Systemy sztucznej inteligencji rozpoznają ich unikalne rysy twarzy i połączą się z ich paszportem w celu natychmiastowej weryfikacji tożsamości. Ta usługa była wcześniej dostępna tylko dla mieszkańców Zjednoczonych Emiratów Arabskich i obywateli państw GCC, pasażerowie międzynarodowi będą mogli z niej korzystać już w 2023 r. Wystarczy wyrazić oficjalną zgodę za pomocą aplikacji Emirates, w kioskach do samodzielnej odprawy Emirates lub osobiście przy stanowiskach odprawy Emirates na lotnisku.

Aplikacja Emirates – na całym świecie

Linie Emirates zachęcają pasażerów do pobrania aplikacji Emirates na telefon komórkowy, aby uzyskać łatwy dostęp do wszystkich szczegółów lotu. Użytkownicy aplikacji mogą śledzić swój bagaż, rezerwować i zmieniać loty, pobierać cyfrową kartę pokładową do większości miejsc docelowych, sprawdzać, jakie posiłki będą serwowane na pokładzie, zarezerwować usługę przejazdu z szoferem, a nawet wstępnie wybrać filmy, które obejrzą podczas lotu w systemie rozrywki pokładowej – ice.

Odprawa online – na całym świecie

Wszyscy pasażerowie mogą odprawić się online na 48 godzin przed odlotem, korzystając z opcji odprawy online na stronie www.emirates.com. Za pomocą kilku kliknięć mogą wybrać miejsce i preferowany posiłek, a także skorzystać z opcji podwyższenia klasy podróży w ostatniej chwili. Na lotnisku można zostawić bagaż w specjalnych punktach i pobrać cyfrową kartę pokładową.

Możliwość pozostawienia bagażu w nocy przed podróżą – Dubaj

W przypadku wylotu z Dubaju pasażerowie mogą odprawić się wcześniej i oddać bagaż na lotnisku 24 godziny przed wylotem lub 12 godzin przed wylotem w przypadku lotu do USA lub Tel Awiwu, a następnie przybyć na lotnisko i przejść bezpośrednio do stanowiska imigracji.

Odprawa z domu – Dubaj

Odprawa w domu to usługa Emirates dostępna w Dubaju i Szardży, realizowana przez DUBZ. Agenci DUBZ dokonują odprawy w domu, hotelu lub biurze klienta i zabierają bagaż, podczas gdy pasażerowie cieszą się resztą dnia, a późniejszybko przechodzą przez lotnisko. Usługę należy zarezerwować i opłacić co najmniej 24 godziny przed lotem i przejść do stanowiska odprawy na lotnisku do sześciu godzin przed odlotem.

Kioski do samodzielnej odprawy – Dubaj

Szybkim i łatwym rozwiązaniem na międzynarodowym lotnisku w Dubaju są kioski do samodzielnej odprawy Emirates. Podróżni mogą postępować zgodnie z instrukcjami na ekranie dotykowym i dokończyć proces odprawy, można też przy pomocy telefonu korzystać z kiosku bezdotykowo. Kiosk daje możliwość wyświetlenia planu podróży, wybrania miejsca i dodania numerów Emirates Skywards, a jeśli już dokonano odprawy online, istnieje również możliwość skorzystania ze strefy zrzutu bagażu do odprawy bagażu.

Możliwość korzystania z udogodnień wykorzystujących biometrię – Dubaj

W 2023 roku pasażerowie Emirates będą mogli wyrazić zgodę na wykorzystanie danych biometrycznych w aplikacji Emirates, w kioskach do samodzielnej odprawy lub osobiście przy stanowiskach odprawy Emirates. Dzięki temu będą mogli korzystać za każdym razem z bezdotykowego i szybkiego przejścia przez wiele punktów terminalu 3 międzynarodowego lotniska w Dubaju – odprawy, poczekalni, boardingu i stanowiska imigracji.

 

0 comments: