Dubaj,

Lato w Dubaju. TOP 5 atrakcji zapewniających chłód

4.10.23 mm 0 Comments

Dubaj latem bywa ekstremalnie gorący. Warto więc zwrócić uwagę na temperatury i odpowiednio przygotować się na ich na wysokość. Na szczęście Dubaj zapewnia wiele atrakcji, które nawet w ciepłe dni pozwalają interesująco spędzać czas przy temperaturach niosących ukojenie. Podpowiadamy, gdzie je znaleźć.

 

Dubajskie Akwarium i Podwodne Zoo

 
Dubajskie Akwarium i Podwodne Zoo to popularne atrakcje turystyczne, które znajdują się wewnątrz centrum handlowego Dubai Mall. Można tu poznać bogactwo podwodnego świata i doświadczyć bliskiego spotkania z fascynującymi stworzeniami morskimi. Atrakcja ta przyciąga zarówno dzieci i dorosłych, stanowiąc niezapomniane przeżycie podczas pobytu w Dubaju.
Dubajskie Akwarium jest jednym z największych akwariów na świecie, oferujące fascynujące doświadczenia związane z podwodnym światem. Jest tu ogromny tunel akrylowy umożliwiający przechodzenie przez otoczone wodą środowisko, sprawiając wrażenie niemal dotykania pod wodą różnorodnych gatunków ryb i morskich stworzeń. W akwarium można podglądać różnorodne gatunki rekinów.
Podwodne Zoo zlokalizowane jest w tych samych pomieszczeniach, w których umiejscowione jest akwarium. To dodatkowa atrakcja, która oferuje interaktywne doświadczenia związane z różnymi morskimi gatunkami, jak płaszczki, morskie konie, krokodyle i inne egzotyczne zwierzęta wodne.

Narty w Dubaju

Ski Dubai to sztuczny ośrodek narciarski, który znajduje się wewnątrz centrum handlowego Mall of the Emirates w Dubaju. fot. trveleldeluxe

W Dubaju, co wiele osób zaskakuje, możliwe jest uprawianie sportów zimowych, w tym nart, a to dzięki innowacyjnemu ośrodkowi narciarskiemu - Ski Dubai, jedynej tego typu atrakcji w regionie. Ten sztuczny ośrodek narciarski znajduje się wewnątrz centrum handlowego Mall of the Emirates w Dubaju. Miejsce oferuje wiele atrakcji zimowych, które umożliwiają mieszkańcom i turystom doświadczenie śniegu i sportów zimowych, pomimo panujących na zewnątrz ekstremalnych temperatur.
Tutejszy stok narciarski posiada wyciągi narciarskie i stoki dla początkujących i zaawansowanych narciarzy i snowboardzistów. Można tu korzystać z kursów nauki jazdy na nartach i snowboardzie.
Snow Park, duży park rozrywki, zbudowany jest z prawdziwego śniegu, w którym można cieszyć się zjeżdżalniami na oponach, saneczkami, kulkami śnieżnymi i igloo. Ski Dubai oferuje też możliwość interakcji z pingwinami, co stanowi popularną atrakcję dla dzieci i dorosłych.
 

Time Out Market

 
Time Out Market jest popularnym konceptem kulinarnym, który oferuje lokalne przysmaki i dania przygotowane przez znanych kucharzy i restauratorów. Różni się od tradycyjnych targowisk spożywczych, ponieważ skupia się na wysokiej jakości, różnorodności i wyjątkowym doświadczeniu kulinarnej podróży.
To idealne miejsce dla turystów i mieszkańców zainteresowanych lokalnymi i światowymi smakami i ekskluzywnymi daniami serwowanymi w jednym miejscu. Centrum gastronomiczne mieści się w prestiżowej lokalizacji, na Targu Al Bahar w centrum miasta. Jedząc posiłek można stąd podziwiać Burdż Chalifa i Dubajskie Fontanny.
 

Muzeum Przyszłości

 Urzekające i futurystyczne Muzeum Przyszłości fot. travelerdeluxe

 Urzekające i futurystyczne Muzeum Przyszłości fot. travelerdeluxe
 

Dubaj jest miastem słynącym z futurystycznych projektów i innowacyjnych atrakcji, a Muzeum Przyszłości jest bez wątpienia jednym z takich miejsc. Otwarte 22 lutego 2022 r. muzeum jest kolejnym spektakularnym projektem, który podkreśla innowacyjność i przyszłościowy charakter tego miasta. Zaskakujące jest samo miejsce, w którym mieści się muzeum, okrzyknięte jednym z najbardziej ekscytujących budynków na świecie. Eliptyczny kształt siedmiopiętrowej budowli pokryty jest stalą i szkłem.
Wewnątrz można poznać innowacyjne technologie, przyjrzeć się, jak będą wyglądały miasta przyszłości, i jak zmieni się nasze środowisko naturalne. Wiele tu wciągających, interaktywnych wystaw i ekspozycji, które można chłonąć wszystkimi zmysłami.
 

Obserwatorium Sky View - platforma Edge Walk

 
W Dubaju można "biegać" po skraju budynku na wysokości 219,5 m. Taką właśnie atrakcję zapewnia Obserwatorium Sky View i platforma Edge Walk ulokowana na szczycie hotelu Address Sky View.
Spacer po zewnętrznej krawędzi wysokiego budynku, na platformie z zabezpieczeniami, daje uczestnikom możliwość podziwiania Dubaju z wysokości i doświadczania wyjątkowej adrenaliny. To ekscytujące doświadczenie na jednym z charakterystycznych budynków futurystycznego miasta. 
Równie wiele emocji zapewnia umiejscowiona między 53. na 52. piętrem szklana ślizgawka. W całości przezroczysta Glass Slide, niejako przyklejona do boku wieżowca, umożliwia przejechanie na szkle z góry na dół, serwując niezwykłe wrażenia i spektakularne widoki.

TdL

 

 

 

0 comments: