Bollywood Parks,

Dubaj: Najlepsze tematyczne parki rozrywki

26.9.16 mm 0 Comments

Przewodnik po najlepszych atrakcjach i parkach rozrywki w Dubaju. Ich tworzenie zajęło lata, ale było warto.  

Dubaj, ze swoimi ogromnymi ambicjami i wiedzą, pozwalającymi na zrealizowanie nawet najbardziej szalonego pomysłu, ma szansę stać się miejscem oferującym najbardziej ekscytujące atrakcje na świecie. Bez względu na to, czy są to atrakcje dla rodziny, czy mrożące krew w żyłach ekscytujące przygody – tutaj każdy znajdzie coś dla siebie.
 

IMG Worlds of Adventure

 IMG Worlds of Adventure to największy na świecie park tematyczny pod dachem w Dubaju. Zajmuje powierzchnię 28 boisk piłkarskich i składa się z czterech stref, w tym jednej, która w całości poświęcona jest dinozaurom. Klimatyzowany park pod dachem oferuje ponad 20 przejażdżek i atrakcji — wiele z nich związanych z bohaterami komiksów Marvela i Cartoon Network.

Wyjątkowa przejażdżka największą i najszybszą kolejką górską Velociprator w Dubaju, osiągającą prędkość 100 km w 2,5 sekundy — z prehistorycznej dżungli na pustynię. 

Motiongate w Dubai Parks & Resorts 

Ten inspirowany hoolywoodzkim światem park pełen przygód to przebój sam w sobie. Oferuje 27 atrakcji stworzonych na podstawie 13 niezapomnianych fabuł i filmów animowanych, w tym „Ghostbusters” i „Cloudy With A Chance Of Meatballs”. Trzy z pięciu stref poświęconych jest najbardziej znanym hollywoodzkim studiom filmowym: Dreamworks, Sony Pictures i Lionsgate, a Wioska Smerfów jest przyjazna całej rodzinie.

Wyjątkowa atrakcja: Capitol Bullet Train, pierwszy na świecie park tematyczny stworzony na podstawie powieści „The Hunger Games” (Igrzyska Śmierci) sprawi, że poczujesz prawdziwy dreszcz emocji.

 

Legoland Dubai w Dubai Parks & Resorts

Zaledwie 60 milionów plastikowych klocków Lego posłużyło do wybudowania tego rodzinnego parku tematycznego, który składa się z sześciu stref, w tym Lego City i Minilandu stworzonego w duchu Bliskiego Wschodu. Jest on idealny dla rodzin z dziećmi od drugiego do 12 roku życia. Znajdziesz tu ponad 40 atrakcji i 15 000 modeli z klocków Lego oraz wiele innych atrakcji, wymagających od dzieci pracy w grupie i wykorzystujących ich umiejętności sterowania łodzią lub prowadzenia samochodu.

Wyjątkowa atrakcja: kolejka górska Dragon osiąga mniejsze prędkości — do 60 km na godzinę, lawirując pomiędzy zamkiem Legolandu na torze na świeżym powietrzu.

 

Legoland Water Park

W wyjątkowym wodnym świecie Legolandu znajdziesz ponad 20 zjeżdżalni dla dzieci i atrakcji, takich jak basen z falą, ogromne spadające wiadra z wodą, DUPLO Splash Safari — wodny obszar zabaw dla najmłodszych dzieci i „leniwą rzekę”, gdzie zbudujesz swój własny ponton Lego.

Wyjątkowa atrakcja: The Joker Soaker's — wiadro, które co kilka minut zrzuca na głowy gości ponad 1000 litrów wody.


Bollywood Parks Dubai w Dubai Parks & Resorts

Dubaj zaoferuje pierwszy na świecie park tematyczny poświęcony pełnej życia, bollywoodzkiej branży filmowej. Znajdzie się w nim ponad 16 atrakcji filmowych, 30 pokazów na żywo na siedmiu różnych scenach, restauracja serwująca kuchnię indyjską i pięć stref, w tym Bollywood Boulevard i Mumbai Chowk.

Wyjątkowa atrakcja: główny teatr Rajmahal znajdujący się w parku, będzie gościł musicale Bollywood w stylu Broadwayu i pomieści 850 osób.


Six Flags Dubailand

Dubai Parks & Resorts właśnie rozpoczął budowę Six Flags Dubailand, czwartego parku tematycznego w tym miejscu i największego tego typu parku poza USA, który zostanie otwarty pod koniec 2019 roku. Znajdzie się w nim 27 przejażdżek i atrakcji oraz sześć stref tematycznych: Thrillseeker Plaza, Magic Mountain, Fiesta Texas, Great Escape, Great Adventure i Great America. 

za: visitdubai

0 comments: