Hotele,

10 najdziwniejszych hoteli świata

18.3.13 Anonimowy 2 Comments

Urzekająca architektura, eleganckie lobby, wysprzątane pokoje i wykwintne jedzenie – okazuje się, że nie każdy hotel wybiera tą utartą ścieżkę, by zaskarbić sobie klientów. Są na świecie miejsca, w których goście płacą za to, żeby poczuć się jak osoba bezdomna, lub przenocować w przybytku, będącym niegdyś surowym więzieniem.

Niektórzy na nocleg wybierają nawet hotel, który szczyci się mianem „najgorszego hotelu świata”. Oto zestawienie dziecięciu hoteli, które uznaliśmy za najdziwniejsze na świecie.

 

1. Poczuj się jak bezdomny - Faktum Hotels, Szwecja

W Szwecji, żeby poczuć się jak bezdomny trzeba za to zapłacić około 30 zł za noc. Wszystkich poszukiwaczy takich ekstremalnych doświadczeń zaprasza do Hotel Faktum z Gothenburga w Szwecji. Ten hotel nie posiada pokoi, zamiast tego oferuje swoim klientom nocleg w jednym z wcześniej przygotowanych miejsc, w którym spotkać możesz prawdziwych bezdomnych. Rezerwacji „miejsc hotelowych” dokonać można wyłącznie online.

 

2. Hotel niczym chińscy bogowie - Tianzi Hotel, Chiny

Tianzi Hotel w chińskiej prowincji Hebei został wybudowany w 2000 roku. To dziesięciopiętrowy budynek, który przypominać ma trójcę chińskich bóstw gwiezdnych - Fu Lu Shou , boga szczęścia, boga kariery, boga długowieczności. Budynek widnieje w Księdze Rekordów Guinessa, jako „największy budynek- obraz”.

 

3. Hotel z hotelowych kart, Manhattan, Nowy Jork

Ten hotel istniał zaledwie przez 5 dni, od 17 do 21 września 2009 roku. Nic dziwnego -Holiday Inn Key Card Hotel w Nowym Jorku zbudowany został przez Bryan Berga, z 200 tysięcy zużytych kluczy hotelowych. Hotel to niewielki przybytek składający się z pokoju, łazienki i lobby. Wszyskie meble i całe wyposażenie hotelu wykonane jest z plastikowych kart-kluczy.

 

4. Wioska eleganckich igloo - Kakslauttanen Igloo Village, Finlandia

Jeśli kiedyś zastanawialiście się, jak to by było zamieszkać w igloo, teraz macie szanse się przekonać. Wystarczy pojechać do Finlandii, daleko za pole biegunowe, gdzie w Kakslauttanen Igloo Village można spędzić upojne chwile w eleganckich igloo. Do wyboru są domki z bali, śnieżne igloo lub szklane igloo. W śnieżnych igloo temperatura waha się między -3 a -6 st. Na zewnątrz natomiast spada do -30 st.!

 

5. Wypocznij w więzieniu - Het Arresthuis, Holandia

Ile można zapłacić za to, żeby przespać się w więzieniu? W Holandii wcale nie mało. Budynek, który przez niemal 150 służył, jako jedno z najsurowszych holenderskich więzień, zamieniony został w luksusowy hotel. 150 więziennych cel zamieniono w 40 wygodnych pokoi, wszystkie z klimatyzacją, telewizorami LCD, internetem Wi-fi. W tym niezwykłym hotelu jest także sauna, centrum fitness, a na „spacerniaku” - eleganckie patio z drzewkami oliwnymi.

 

6. Hotel na wiertni - Seaventures Dive Resort, Malezja

Jak starą platformę wiertniczą zamienić w hotel? Pomalować ją na wszystkie kolory tęczy i zacumować w otoczeniu pięknych raf koralowych. Dlatego jeśli marzy ci się nurkowanie z prawdziwego zdarzenia – wybierz się do Malezji i zamieszkaj w niezwykłym hotelu-wiertni. Seaventures Dive Resort stoi na Morzu Celebes Sea. Choć nie oferuje specjalnych wygód, zawsze pełen jest miłośników podwodnych wypraw.

 

7. Poczuj się jak chomik - Villa Hamster , Francja

Francuski scenograf Yann Falquerho, zaprasza gości do swojej willi w Nantes, w której poczuć mogą się jak zamknięty w klatce gryzoń. W momencie otwarcia, w 2009, pokój kosztował tu około 450 zł. za noc, ceny jednak szybko skoczyły w górą. Zainteresowanie przerosło oczekiwania pomysłodawcy tego przedziwnego projektu.

 

8. Hotel niczym drzewo - Hang Nga’s Tree House Hotel, Vietnam

Choć cały zbudowany jest z konwencjonalnych materiałów, hotel Hang Nga’s Tree House kształtem przypomina drzewo. Budynek znany jest także jako „szalony dom”. Wnętrze hotelu, jest równie dziwne co sama budowla: niespodziewane zakręty, wąskie korytarze, okna w niezwykłych kształtach. Wieść głosi jednak, że goście niechętnie zatrzymują się w tym przybytku. Przejeżdżają zrobić zdjęcia i jada dalej.

 

9. Hotel wykuty w lodzie, Icehotel, Szwecja

Kilkanaście kilometrów od Kiruny, ponad 200 km za kołem podbiegunowym, w miejscowości Jukkasjärvi leży niezwykły hotel zbudowany całkowicie z lodu. Wybudowana w 1989 roku to pierwsza na świecie podobna budowla. Icehotel to więcej niż hotel, to prawdziwe dzieło lodowej sztuki, które co roku zmienia swój wystrój.

 

10. Najgorszy hotel świata, Hans Brinker Budget Hostel, Amsterdam

Jak widać na byciu najgorszym tez można zarobić. Hostel Hansa Brinkera w Amsterdamie szczyci się tym, że jest najgorszym hotelem świata. “Odbuduj swój system odpornościowy! Zatrzymaj się w Hans Brinker Budget Hostel” – głosi hasło reklamowe hotelu. Nienajlepsza reputacja wcale nie odstrasza gości - 511 łóżek w 127 pokojach zwykle bywa zajętych.

2 komentarze:

  1. Z tym hotelem w Chinach to ktoś pojechał

    OdpowiedzUsuń
  2. Ciekawe, gdzie ten hotel na zdjęciu ma okna

    OdpowiedzUsuń