delfinaria,

Delfinaria w Europie.Gdzie znaleźć delfiny i orki?

9.7.23 mm 0 Comments

Zamieszkują morza całego świata. Można je znaleźć na wybrzeżach kontynentu lub wysp, ale również na otwartym morzu, tysiące kilometrów od najbliższego lądu. By zobaczyć zwierzęta w ich naturalnym środowisku, wiele osób odbywa długie podróże. Wieloryby i delfiny na Maderze cieszą się ogromną popularnością. Nie brakuje też osób poszukujących wrażeń w delfinariach. Gdzie można pływać z delfinami i gdzie znaleźć delfinaria w Europie?

Spotkaniem z delfinami odbywa się zawsze pod czujnym okiem ich opiekunów. fot. travelerdeluxe

Piękne i delikatne stworzenia od lat fascynowały ludzi. Nic dziwnego. Delfiny mają mają w sobie coś magicznego. To z tego powodu wiele osób marzy o bliskim spotkaniu z nimi. Niestety, ciężko dostrzec je w ich naturalnym środowisku. Ci, którzy pragną dotknąć delikatnej skóry dostojnego ssaka, powinni kierować swe kroki do specjalnych miejsc, w których  człowiek stworzył przyjazny dom dla delfinów.
Pamiętajmy przy tym, że pokazy tresury delfinów można oglądać w licznych oceanariach na całym świecie, ale samemu pływać z tymi ssakami już nie w tak wielu z nich.
W Europie jest kilka miejsc, w których możliwe jest pływanie z delfinami, karmienie ich i dotykanie. Oczywiście pod okiem specjalistów, którzy czuwają by nie stała się krzywda ani zwierzęciu, ani człowiekowi. Właśnie ze względu na bezpieczeństwo, przed spotkaniem z delfinami, należy przejść krótki kurs z zakresu biologii, ekologii i zachowania delfinów.
Podpowiadamy gdzie najbliżej spotkać można te zaczarowane stworzenia?
 

Francja. Park Przygody w Antibes

 
W samym sercu Lazurowego Wybrzeża, 12 km od międzynarodowego lotniska Nice Cote d’Azur, 20 km od centrum Nicei oraz 12 km od Cannes, znajdziemy urocze Antibes.
Historia miasta sięga V w. p.n.e. Znajdziemy tu jedno z czterech istniejących na świecie Muzeów Picassa. Na 25 km wybrzeża rozciągają się piaszczyste plaże, sąsiadujące ze śródziemnomorskim lasem sosnowym. Jest jeszcze coś, co przyciąga do Antibes rzesze małych i dużych turystów. To Marineland, największy Park Morski w Europie, który daje niepowtarzalną okazję przebywania ze zwierzętami, które od zawsze fascynowały człowieka. Delfiny, orki, rekiny, uszatki oraz wszyscy inni mieszkańcy Wielkiego Błękitu. W programie Marinelandu znalazły się różnego typu pokazy: balet "Świętujących Delfinów", "Wielka Przygoda Piratów i Orek", "Głosy Oceanu". Spektakle pełne humoru, poezji i akrobacji pozostawiają w zwiedzających niezapomniane wrażenia. Możliwość bezpośredniego przebywania z delfinami mają dorośli oraz dzieci powyżej 120 cm. Będąc na miejscu warto również wejść do wspaniałego "Tunelu rekinów", zobaczyć pokaz lwów morskich oraz podziwiać piękne, ogromne akwarium.
 

Portugalia. Wokół plaż Albufeiry

 
Plaże portugalskiego regionu Algarve zaliczane są do najpiękniejszych na świecie. Kiedy już je poznamy i się nimi w pełni nasycimy, skierujmy kroki do Zoomarine w niezwykle atrakcyjnej turystycznie miejscowości Guia, w sąsiedztwie Albufeiry. Pokazy filmów 4D, karuzele, baseny, zjeżdzalnie wodne, spływy sztuczną rzeką w ogromnych beczkach, czynią go miejscem idealnym dla całodziennego rodzinnego wypoczynku. Główną atrakcją parku jest, obok pokazów fok, delfinów i tropikalnych ptaków, możliwość pływania z delfinami. Wyeksponowane przy kasie zdjęcia świadczą o tym, że nawet gwiazdy światowego formatu skorzystały z możliwości obcowania z nimi. Wśród nich Phil Collins. Warto pójść w jego ślady.

Malta. Mediterraneo Marine Park

 
Kamieniste plaże, stare autobusy, niewielkie ślady roślinności, zabytki... Głównie z tym kojarzy się nam Malta, urocza wysepka na Morzu Śródziemnym. Do tego zatoczki, zatoki, stateczki, rybacy... dech zapiera w piersiach od morskich klimatów. W takiej atmosferze nie mogło zabraknąć i delfinów. The Mediterraneo Marine Park zachęca do pełnej wrażeń edukacyjnej wycieczki do domu delfinów, lwów morskich i innych wspaniałych morskich stworów. Stworzono tu możliwość pływania z delfinami.

TdL0 comments: