To będzie królewski ślub: książę William oświadczył się swojej wybrance

7.12.10 Anonimowy 0 Comments

Książę William i jego narzeczona, Kate Middleton, mają zamiar się pobrać. Ceremonia zaślubin odbędzie się 29 kwietnia 2011 roku w Opactwie Westminsterskim (Westminster Abbey). Tymczasem zapraszamy na ślubny przewodnik po miejscach w Wielkiej Brytanii, w których jest szansa na spotkanie królewskiej pary.Według tradycji królewskie zaręczyny nie trwają długo, dlatego już z końcem kwietnia Kate Middleton stanie się oficjalnym członkiem królewskiej rodziny i przyjmie na siebie wszystkie wynikające z tego obowiązki. Aby pomóc przyszłemu królowi i nowej księżnej Wielkiej Brytanii skorzystać w pełni z tego krótkiego,
lecz słodkiego momentu, VisitBritain, rządowa organizacja turystyczna działająca na terenie Anglii, Szkocji
i Walii, przygotowała listę najbardziej romantycznych miejsc na terenie Zjednoczonego Królestwa, w których przyszli małżonkowie (i Ty również) mogą spędzić czas.

Anglia

Wyprawa do Ascot

Jako że książę William i Kate Middleton pasjonują się końmi (ona uwielbia jazdę konną, a on jest zagorzałym graczem w polo), nowy hotel Cowarth Park położony w wiejskiej rezydencji, w wiosce Ascot, stanowi znakomite miejsce na krótki weekendowy wypoczynek. To jedyny hotel w Wielkiej Brytanii, który dysponuje własnym polem do gry w polo oraz terenami jeździeckimi! Ascot słynie z organizacji corocznego wyścigu koni Royal Ascot. Impreza ta jest jednym z najważniejszych wydarzeń w Wielkiej Brytanii, sięga tradycją 1711 roku, kiedy to z inicjatywy królowej Anny Stuart ruszył pierwszy wyścig. Od tamtego czasu, każdego roku, imprezę zaszczyca swoją obecnością rodzina królewska, otoczona tłumami Brytyjczyków.

 

A jeśli przyjdzie wam do głowy spędzić romantyczne chwile w klimacie Beatlesów, to nie zastanawiajcie się długo, tylko od razu odwiedźcie położony na obrzeżu Ascot Tittenhurst Park. W tej georgiańskiej rezydencji romantyczne chwile spędzali John Lennon i Yoko Ono.  Zespół realizował tu swoją ostatnią sesję fotograficzną, której efekty można oglądać chociażby na okładce albumu – składanki singli - „Hey Jude”.

Królewskie chwile we dwoje każdy z was może spędzić w pobliskim zamku Windsor – letniej rezydencji królowej Elżbiety II i jednej z trzech oficjalnych rezydencji królewskich na Wyspach.  Warto zafundować sobie spacer po komnatach królewskich tego największego i jednocześnie najdłużej zamieszkanego zamku na świecie.

Bath


Czy jest jakiś sposób na to, aby odpocząć tak, jak niegdyś czynili to Rzymianie? Oczywiście! Wystarczy wybrać któreś ze SPA w Bath, położone na przykład na dachu, ze znakomitym widokiem na całe georgiańskie miasteczko. Bath jest miejscem wpisanym na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Znajdują się tu liczne, wielokrotnie nagradzane restauracje, luksusowe hotele, romantyczne zajazdy typu bed&breakfast oraz łaźnie termalne, z których korzystali Celtowie i Rzymianie już 2000 lat temu. Pełna błogość…

Hotel Burgh Island
Aby naprawdę uciec od wszystkiego, najlepiej wybrać się do hotelu Burgh Island. Połączony z południowym Devonem groblą widoczną tylko podczas odpływu, ten hotel utrzymany w stylu art deco jest unikalnym przykładem świetności lat 30-tych połączonej z wygodami XXI wieku. Hotel Burgh Island odwiedzają sławne osoby już od samego momentu jego otwarcia w 1928 r. Zatrzymali się tam m.in. Agatha Christie, Noel Coward oraz lord Mountbatten.

Londyn

Osoby odwiedzające Londyn mają do wyboru wiele romantycznych miejsc i aktywności. Co polecamy? Bez wątpienia punktem obowiązkowym jest Westminster Abbey (Opactwo Westminsterskie), położone
w londyńskim City, jedna z najważniejszych świątyń anglikańskich i miejsce koronacji królów Anglii. Tutaj właśnie, już 29 kwietnia 2011 roku odbędzie się ceremonia zaślubin księcia Williamia i Kate Middleton. Opactwo, oprócz długiej i bogatej historii związanej z monarchią brytyjską, posiada także polski akcent.
W kaplicy Królewskich Sił Powietrznych, do których notabene należy książę William, znajdują się witraże, poświęcone Dywizjonom 302 i 303, ozdobione polskim orłem i flagą.

A jeśli mowa o miejscach na prawdziwie królewską randkę, nie można zapomnieć o rezydencji królowej Elżbiety II – Pałacu Buckingham. To największy na świecie pałac, który wciąż pełni swoją królewską rolę. Warto wybrać się tu w czasie, kiedy pałac udostępniony jest do zwiedzania (od 1 sierpnia do 25 września)
i chociaż przez chwilę poczuć się jak jedna z 50.000 ważnych osobistości, odwiedzających pałac w czasie oficjalnych, królewskich uroczystości.

Miłośnicy mniej oficjalnych, a przy tym równie spektakularnych miejsc powinni wybrać się na szampańską przejażdżkę na London Eye (wspaniałym miejscu na oświadczyny – zwłaszcza, jeśli wynajmiesz prywatną kapsułę!). Latem z kolei można wybrać się do Hyde Parku na spacer ścieżką zakochanych (Lover’s Lane), piękną drogą obsadzoną z obu stron drzewami, wiodącą na południe od Marble Arch i  Speaker’s Corner. Jest w czym wybierać!

Szkocja
Szkocja będzie zawsze bliska sercu przyszłej młodej pary, ponieważ książę William i Kate Middleton poznali i zakochali się w sobie właśnie podczas studiów na uniwersytecie St. Andrew’s w Fife.

St Andrew’s

Słynący z rekordowej liczby skojarzonych par w całej Wielkiej Brytanii, uniwersytet St. Andrew’s daje swoim absolwentom jedną szansę na dziesięć, że spotkają tam swojego idealnego partnera, a potem  wezmą ślub – donosi London’s Daily Mirror. Kameralna, wyjątkowa atmosfera w St. Andrew’s sprawia, że tak dużo par decyduje się po studiach na dalsze, wspólne życie. Zapewne ma na to także wpływ charakter miasteczka - romantyczne brukowane uliczki, ściany porośnięte bluszczem, wspaniałe plaże i przytulne puby jak na przykład Ma Bells Bar. Jak tu się nie zakochać.

Zamek Inverlochy
Aby spełnić swój własny królewski sen warto zatrzymać się w jednym z wyjątkowych zamkowych hoteli
w Wielkiej Brytanii. Położony u stóp majestatycznej góry Ben Nevis (najwyższej góry Wielkiej Brytanii), zamek Inverlochy ma imponujące królewskie korzenie. We wrześniu 1873 r. królowa Wiktoria spędziła tam cały tydzień malując i szkicując, a następnie zapisała w swoim pamiętniku: „Nigdy nie widziałam bardziej urokliwego i romantycznego miejsca”. Do 1969 r. zamek Inverlochy pozostawał prywatną rezydencją. Obecnie znajduje się tam jeden z najlepszych hoteli w Szkocji, oferujący swoim gościom 17 kameralnych pokoi.

 

Zimowy spacer we dwoje może naprawdę podnieść temperaturę i przyspieszyć rytm serca. Hrabstwo Perthshire, znane również jako „kraina wielkich drzew”, jest znakomitym miejscem na spacer ze swoją „drugą połówką”. Po drodze można obserwować ogromne masy wody, spadające z hukiem  z wodospadów Bruar i spacerować po 155 km dobrze oznakowanych ścieżek wiodących przez pradawne tereny leśne, jeszcze piękniej wyglądające w zimowej scenerii.

Walia
Po swoim królewskim ślubie, książę i księżna będą nadal mieszkać w Anglesey w północnej Walii, gdzie książę pracuje jako pilot podczas akcji ratunkowych i poszukiwawczych dla Królewskich Sił Lotniczych (RAF). W międzyczasie, może uda się znaleźć królewską parę w jednej z romantycznych chatek
w środkowej i północnej Walii? Kto wie…

Hotel Bodysgallen Hall


Hotel Bodysgallen Hall & Spa położony jest w północnej Walii. Roztacza się z niego zapierający dech
w piersiach widok na masyw Snowdon (od niego wywodzi się nazwa Parku Narodowego Snowdonia). Jest to jedno z najbardziej romantycznych miejsc w Walii – jeśli nie w całym Zjednoczonym Królestwie! Położony  na obszarze 200 akrów hotelowego parku , ten XVII-wieczny hotel góruje nad średniowiecznym zamkiem
w Conwy i oferuje swoim gościom wyśmienitą kuchnię, szeroki wybór zabiegów SPA oraz – dla dodatkowych doznań romantycznych – liczne prywatne chatki mieszczące się na całym terenie parku.

Sam zamek Conwy stanowi nie lada gratkę dla turystów. Przez wielu historyków uznawany za największą, średniowieczną fortyfikację w Europie jest szczególnie chroniony, w ramach specjalnego programu zabezpieczającego najważniejsze budowle na Wyspach, przed nieautoryzowanymi, niezgodnymi
z rzeczywistością historyczną zmianami. Można więc poczuć się tu prawie jak w XIII wieku, kiedy zamek został wybudowany. A 22 zamkowe wieże aż się proszą, by zamieszkała w nich jakaś samotna królewna…

Hotel Lake Vyrnwy

Z  wiktoriańskiego hotelu SPA Lake Vyrnwy, położonego w wiejskiej rezydencji, zbudowanej w 1890 r., roztacza się widok na przepiękne wiktoriańskie jezioro i położoną nad nim „baśniową wieżę”. Znajdują się tam wspaniałe szlaki spacerowe, a niezwykłe widoki można podziwiać z prawie każdego hotelowego pokoju.

 

0 comments: