atrakcje dla dzieci,

Niezwykły Jurassic Park w Malborku

7.7.24 mm 0 Comments

Wizyta tu daje szansę na poznanie niezwykłej historii powstania świata. Park ruchomych dinozaurów i smoków w Malborku, największy tego typu park na Pomorzu, wywołuje silne emocje i gwarantuje rewelacyjną zabawę. Od kiedy powstał, stał się też drugim po zamku najchętniej odwiedzanym przez turystów miejscem w Malborku.

Dinopark Malbork to świetne miejsce na spędzenie całego dnia. W parku można się bawić, uczyć i poznawać historię dinozaurów. fot. travelerdeluxe

Nie we wszystkich polskich parkach dinozaurów znaleźć można poruszające się i wydające dźwięki gady. W Malborku znajduje się wyjątkowe miejsce, którego mieszkańcy ruszają między innymi głową, łapami, ogonem, paszczą, szyją, powiekami, nawet brzuchem. Wydają również odgłosy odpowiednie dla swojego gatunku. Spacer ścieżką edukacyjną, przy której rozlokowane są ruchome eksponaty dinozaurów, daje więc niepowtarzalną okazję, by wsłuchać się w ich przerażające odgłosy i niemal poczuć, jak oddychają. Nieożywione przedmioty "żyją" dzięki efektom specjalnym. Dinozaury poruszają się dzięki wykorzystaniu najnowszej, zaawansowanej technologii w dziedzinie animatroniki, dokładnie takiej, jaka używana była w Hollywood m.in. przy kręceniu filmu Jurassic Park.

Wyjątkowe okazy prehistorycznych gadów, które opanowały park, powstały w skali 1:1. W sumie znajduje się czterdzieści ruchomych dinozaurów, które w otoczeniu pięknej zieleni lasu.

Pobyt w usianym modelami dinozaurów parku jest nie tylko wspaniałą przygodą, ale też pięknym, wartościowym czasem, który pomaga w nauce. To autentyczna podróż w czasie, przeprowadzająca przez poszczególne okresy w dziejach ziemi. Przebywanie wśród gadów daje szansę na poszerzenie wiedzy na temat tych fascynujących olbrzymów, które wymarły 65 milionów lat temu. Ścieżka dydaktyczna, na której zamieszkały realistycznie wyglądające stwory, ma długoś 1350 metrów.

Warto tu też zajrzeć do Muzeum skamieniałości, dającego szansę na obejrzenie eksponatów z przed setek milionów lat. Zgromadzono tu kolekcję skamieniałości bazujących na szczątkach zwierząt i roślin, ale też ślady ich działalności zachowane w skałach. To niezwykła szansa na poznanie poszczególnych etapów ewolucji życia na Ziemi.

Malbork posiada park rozrywki, w którym można zobaczyć ruchoma modele dinozaurów fot. travelerdeluxe

Dinozaury w Malborku poruszają się i wydają dźwięki. Modele są wykonane w naturalnej wielkości i są bardzo realistyczne. fot. travelerdeluxe

Co jeszcze znajdziesz w parku?

DinoPark jest jednym z największych parków rozrywki na Pomorzu. W tym magicznym miejscu można przyjemnie spędzić czas. Park ruchomych dinozaurów i smoków jest bowiem częścią malborskiego centrum rozrywki. Poza ścieżką, przy której stoją niezwykłe gady, znajduje się wiele atrakcji, z których mogą korzystać dzieci:

• Mini zoo (są tu Muflony, Alpaki, Daniele, Kangury, Kózki Karłowate, Papugi Ary)
• Parku Linowy Malborkstones
• Kino 5d
• Wioska jaskiniowców
• Kraina zabaw
• Domek z piernika
• Domek na kurzej łapce
• Punkty gastronomiczne

Adres
Malbork
ul. Toruńska 61

Marta Legieć

Za wskazanie ciekawych miejsc na mapie Malborka dziękuję Wydziałowi Promocji, Turystyki i Współpracy z Zagranicą Urzędu Miasta w Malborku.

0 comments: