Co można wziąć na pokład Wizz Air,

Wizz Air | Co można wziąć na pokład samolotu

14.5.19 mm 1 Comments

Planowanie podróży nie jest rzeczą łatwą, szczególnie plecaków i walizek. Co można wziąć na pokład Wizz Air? Dlaczego możliwość zabrania jednego bagażu podręcznego to dobra wiadomość dla wszystkich pasażerów? W jaki sposób nie nadawanie bagażu rejestrowanego poprawia punktualność lotów? Poniżej odpowiadamy na pytania dotyczące polityki bagażowej przewoźnika.


Europejscy podróżnicy przygotowują się do kolejnego sezonu letniego - pierwszego w czasie nowych zasad przejrzystej polityki bagażowej wprowadzonej przez Wizz Air jesienią ubiegłego roku. Linia oferuje obecnie ponad 650 tras, na których obowiązują jednolite zasady dotyczące bagażu. Oznacza to, że nie trzeba płacić za usługi, które nie pasują do potrzeb danego pasażera, a proces wejścia na pokład jest szybszy i wygodniejszy. Wyjaśnijmy, jak to jest możliwe.


Co można wziąć na pokład Wizz Air, Wizz air bagaż wielkość, Wizz Air bagaż podręczny wielkość, Wizz Air jaka walizka, Linie lotnicze,
WIZZ

Gwarantowany bezpłatny bagaż podręcznyKażdy pasażer powinien wiedzieć, że ma prawo do wniesienia na pokład podczas każdego lotu Wizz Air jednego bagażu podręcznego - nawet jeśli nie wykupi żadnych dodatkowych usług. Może to być plecak, torba na laptopa, torebka damska lub inny rodzaj torby, o wymiarach maksymalnych 40 x 30 x 20 cm pozwalających na umieszczenie pod siedzeniem przed pasażerem. Jeśli jest wolne miejsce, można oczywiście umieścić go również w schowkach nad siedzeniami, po umieszczeniu tam wszystkich dużych bagaży kabinowych.

Pasażerom zaleca się przechowywanie cennych przedmiotów, paszportów, leków, biżuterii, pieniędzy i telefonów komórkowych w bezpłatnym bagażu podręcznym. Dodatkowo dozwolone jest wniesienie na pokład swetra lub koca, czegoś do czytania oraz rzeczy zakupionych w sklepach wolnocłowych.

Jasne zasady, mniej wątpliwości Mimo że przestrzeń w schowkach bagażowych jest ograniczona, można w nich umieścić walizkę na kółkach - oprócz małej torby gwarantowanej dla wszystkich. Może to być walizka na kółkach lub każdy inny rodzaj torby, o wymiarach maksymalnych 55 x 40 x 23 cm. Wszystko, co trzeba zrobić, to wykupić usługę WIZZ Priority.

Bagaż a punktualność Dzięki aktualnej polityce bagażowej każdy pasażer z wyprzedzeniem wie czy może zabrać na pokład walizkę na kółkach. Oznacza to, że nie każdy bagaż musi być rejestrowany, co bywa czasochłonnym procesem. To z kolei pomaga w punktualnym przebiegu lotu. Większość opóźnień wynika z nagłych zmian pogody oraz ograniczonej przepustowości w zakresie kontroli ruchu lotniczego. Jednak ponad 10 000 opóźnień rocznie wynika z nieprawidłowości dotyczących bagażu. Przejrzyste zasady Wizz Air mają na celu zmniejszenie tej liczby.

Na naszą politykę bagażową wpłynął również inny interesujący trend. W ostatnich latach skraca się średnia długość pobytu podczas podróży. Obecnie co trzecia rezerwacja Wizz Air dotyczy okresu 3 dni lub krótszego czasu. W związku z krótszymi podróżami bagaż pasażerów WIZZ staje się lekki i przemyślany.

Trzy rodzaje bagażu rejestrowanego. Z kółkami czy bez?Na podstawie opinii klientów oraz zmieniających się trendów w podróżowaniu, linia Wizz Air wprowadziła 10-kilogramowy bagaż rejestrowany obok dotychczasowych opcji 20 i 32 kg. Polityka bagażowa Wizz Air to polityka wyboru dla pasażerów, ponieważ pozwala im wybierać spośród ponad 50 opcji bagażu podręcznego i rejestrowanego w zależności od indywidualnych preferencji i potrzeb. Maksymalne wymiary bagażu rejestrowanego wynoszą 171x149x119 cm bez względu na jego wagę.
Pasażerowie często pytają, czy w ramach maksymalnych wymiarów znajdują się kółka i uchwyty bagażowe, a także zewnętrzne kieszenie plecaków. Oto odpowiedź: kółka i uchwyty bagażowe nie są zawarte w podawanych wymiarach, więc mogą wystać z narzędzia pomiarowego (o ile średnica koła jest mniejsza niż 5 cm). Natomiast zewnętrzne kieszenie plecaków muszą pasować do narzędzia pomiarowego.

Nieprzewidziane sytuacje: najlepsze możliwe rozwiązanieW rzadkich przypadkach linie lotnicze stają w obliczu sytuacji, w której nie mogą zmieścić wszystkich bagaży w ładowni z powodu ekstremalnych warunków pogodowych lub niezwykle dużej liczby i wagi toreb. Całkowita waga bagażu jest znana dopiero na chwilę przed startem, ponieważ pasażerowie czasami zabierają mniej bagażu niż zakłada limit lub w ogóle się nie pojawiają.

Jednocześnie warunki pogodowe mogą spowodować konieczność podjęcia środka zapobiegawczego i przewiezienia większej ilości paliwa niż zwykle. Takie warunki to silny wiatr lub prognozowane opady śniegu na lotnisku docelowym, co zwiększa prawdopodobieństwo, że samolot będzie wstrzymany na jakiś czas lub zostanie przekierowany na inne lotnisko.

W takich sytuacjach Wizz Air dokłada wszelkich starań, aby znaleźć najlepsze możliwe rozwiązanie dla pasażerów, dbając jednocześnie o bezpieczeństwo, które jest priorytetem linii. Najlepszym rozwiązaniem jest zazwyczaj odciążenie samolotu poprzez wyładowanie pewnej liczby losowo wybranych bagaży z ładowni, aby upewnić się, że maszyna nie przekroczy maksymalnej masy startowej. Wyładowany bagaż jest przewożony do miejsca przeznaczenia, a następnie trafia do właścicieli kolejnym lotem tak szybko, jak to możliwe.


1 komentarz:

  1. Z trochę innej beczki, jeśli chodzi o walizki... Zobaczcie - https://rankingiproduktow.pl/ranking-walizek-podroznych/
    Która poradzi sobie w trudnych warunkach pokładowych tanich linii? Żeby nie pękła po pierwszym locie. Pomysły?

    OdpowiedzUsuń