Egipt,

Egipt: Wyjątkowa ekspedycja śladami Księcia Kamal el Dina

27.1.14 Anonimowy 0 Comments

Od 14 do 26 marca będzie trwała jedyna w swoim rodzaju ekspedycja śladami Księcia Kamal el Dina, odkrywcy płaskowyżu Gilf Kebir. Wyprawa po Pustyni Zachodniej, organizowana pod auspicjami Ministerstwa Turystyki Egiptu, ma przybliżyć uczestnikom magię odległych zakątków tego kraju.Ekspedycja odbędzie się w 81 rocznicę odsłonięcia na Płaskowyżu Gilf Kebir tablicy upamiętniającej jego odkrycie przez Księcia Kamal el Din. Uczestnicy wyprawy przez prawie 13 dni będą przemierzali rozległą Pustynię Zachodnią w karawanie składającej się z aż 75 samochodów. To pierwsza tak duża wyprawa w tych rejonach od czasów II wojny światowej.


Trasa wyprawy


Uczestnicy ekspedycji spotkają się w Kairze, gdzie w Egipskim Automobilklubie odbędzie uroczysta inauguracja wyprawy. Następnie zostaną przetransportowani samolotem do Oazy Dakhla. Stąd, zgodnie z zasadami ekoturystyki, wyruszą jeepami w małych grupach na Pustynię Zachodnią, by śladami Księcia Kamal El Dina dotrzeć do Płaskowyżu Gilf Kebir. Trasa wyprawy prowadzić będzie przez najbardziej urokliwe miejsca tego regionu, m.in. Wzgórza Ośmiu Dzwonów (Eight Bells), Krater Kamil (Camil Crater), jaskinię skalną niedaleko Góry Piotra i Pawła, Pustynię Białą, Wielkie Morze Piasku i wiele innych. Ekspedycję zakończy uroczysta kolacja w hotelu Mena House pod Piramidami w Gizie.


Dodatkowe atrakcje


Oprócz niezapomnianych krajobrazów i wyzwań w czasie dnia, organizatorzy zapewnią uczestnikom wyprawy również dodatkowe, wieczorne atrakcje. Będą na nich czekać m.in. intrygujące wykłady dobrze znanych, egipskich oraz międzynarodowych naukowców, jak również projekcje unikatowych filmów dokumentalnych. Każdy taki wieczór będzie sam w sobie wydarzeniem kulturalnym. Oczywiście wszyscy uczestnicy będą indywidualnie decydować czy chcą brać w nich udział czy zamiast tego wolą delektować się ciszą nocy na pustyni.


Książe Kamal el Din Hussain


Książe Kamal el Din Hussain, którego śladami będzie podążać marcowa wyprawa, był pionierem eksploracji pustyni z wykorzystaniem samochodów. Podczas jednej ze swoich ekspedycji odkrył płaskowyż, któremu nadał nazwę Gilf Kebir. Rejon ten stał się bardzo popularny dzięki sukcesowi hollywoodzkiej produkcji „Angielski Pacjent”.


Jak się zapisać


Organizatorami Ekspedycji Kamala jest grupa doświadczonych podróżników i badaczy pustyni. W wyprawie może wziąć udział każdy poszukiwać przygód. Zapisy trwają do 15 lutego. Trzeba się jednak spieszyć, gdyż liczba miejsc jest ograniczona. Więcej szczegółów na temat rezerwacji oraz programu ekspedycji można znaleźć na stronie: www.kamalexpedition.com

0 comments: