Miasta

Gdynia ma monetę na 85-lecie Miasta

22.7.11 Anonimowy 0 Comments

W najbliższą niedzielę (24 lipca) przy fontannie na Skwerze Kościuszki będzie można wymienić na nie tradycyjne dwuzłotówki.


Gdyńska moneta jest dziesiątą z cyklu "Miasta w Polsce". Na rewersie znajduje się Skwer Kościuszki, Basen Prezydenta z cumującymi w nim ORP "Błyskawica" i fregatą "Dar Pomorza", a także marina żeglarska i plaża. Nie zabraknie symbolu najnowszych przemian w Gdyni, czyli najwyższego kompleksu mieszkalnego w kraju Sea Towers.


Nakład monety wyniesie 800 tys. sztuk, z czego 10 tysięcy przeznaczono na niedzielną akcję wymiany. Jedna osoba będzie mogła otrzymać tylko jedną gdyńską dwuzłotówkę, oczywiście w zamian za tradycyjną monetę o tym nominale. Taka sama ilość monet znajdzie się w kasach magistratu przy al. Marsz. Piłsudskiego i 10 Lutego 24. Przy odrobinie szczęścia będzie je można otrzymać w ramach reszty przy załatwianiu urzędowych spraw.


W niedzielę, oprócz prezentacji monety i akcji wymiany, aktorzy Teatru Miejskiego i Teatru Muzycznego zaprezentują piosenki związane z pieniędzmi. Nie zabraknie np." Money, money" czy "Gdybym był bogaty".
Czekając w kolejce po gdyńską dwuzłotówkę będzie można obejrzeć wystawę fotografii. Na zdjęciach znajdą się znane osobistości, aktorzy, intelektualiści prezentujący związane z nimi monety.


Wato przyjść o godz. 12.00.


Źródło: gdynia.pl

0 comments: