Emirates wylądowały w Chicago

8.8.14 Anonimowy 0 Comments

Linie lotnicze Emirates rozpoczęły codzienne, bezpośrednie loty pasażerskie do Chicago. Samoloty przewoźnika lądują na Międzynarodowym Lotnisku Chicago-O'Hare (O'Hare International Airport).

emirates

Trasa pomiędzy Dubajem a Chicago jest obsługiwana przez wyprodukowany w USA samolot typu Boeing 777-200LR, napędzany silnikami GE90. W uzupełnieniu do obsługi pasażerów, samolot ten jest w stanie przewieźć każdorazowo do 17 ton ładunku, co zwiększa możliwości wymiany handlowej pomiędzy tymi dwoma miastami. Emirates oferują usługi frachtowe na trasie do Chicago od 2013 roku.

- Połączenie do Chicago poszerza siatkę lotów pasażerskich Emirates o trzecie co do wielkości miasto w Ameryce. Uzupełnia również już wcześniej przez nas wprowadzone usługi frachtowe na O'Hare - powiedział Adel Al Redha, wiceprezes wykonawczy i dyrektor operacyjny Emirates.

Oprócz tego, że Chicago jest jednym z najważniejszych amerykańskich ośrodków gospodarczych, miasto to słynie także ze swej kuchni, sztuki, rozrywki, sportu zawodowego, neoklasycystycznej architektury i znanych atrakcji turystycznych, które każdego roku odwiedza ponad 48 milionów osób. Emirates rozpoczęły loty pasażerskie do Stanów Zjednoczonych w 2004 roku. Pierwszym amerykańskim miastem w siatce przewoźnika był Nowy Jork. W ciągu ostatniej dekady firma stopniowo rozwijała swoje połączenia w USA. Chicago jest już dziewiątym miastem w Stanach Zjednoczonych, które dołączyło do siatki Emirates. Wcześniej, marcu br., przewoźnik uruchomił rejsy do Bostonu. W ciągu ostatniej dekady Emirates przewiozły ponad 9 mln osób do oraz ze Stanów Zjednoczonych. Przewoźnik jest liderem na rynku pod względem liczby obsługiwanych pasażerów pomiędzy USA i Bliskim Wschodem. W celu zaspokojenia rosnącego popytu Emirates planują zwiększenie oferowania do Dallas, Houston i San Francisco. Pod koniec 2014 r. przewoźnik wprowadzi dwupokładowe Airbusy A380 do obsługi połączeń na tych trasach. Bilety są już dostępne w sprzedaży na stronie www.emirates.com lub w wybranych biurach podróży.

 

0 komentarze: