Gdańsk,

Gdańsk z Wieży Więziennej

22.6.12 Anonimowy 0 Comments

W Gdańsku powstał nowy punkt widokowy! Do oglądania panoramy miasta zaprasza teraz poddasze Wieży Więziennej w Katowni, obecnym Muzeum Bursztynu. Miasto możemy podziwiać z wysokości 40 metrów.

Powiększenie...

Powiększenie...

Powiększenie...

Panorama Gdańska z perspektywy tej wieży jest prawie nieznana. Muzuem ze względów technicznych do tej pory nie udostępniało szerokiej publiczności widoku z Wieży Więziennej.

Przejście na widokowe poddasze prowadzi obecnie zabytkową klatką schodową, bezpośrednio z ekspozycji stałej"Bursztyn w biżuterii" na antresoli VI piętra Wieży Więziennej.

Widok na Gdańsk można podziwiać z trzech okien skierowanych: na wschód, zachód i północ. Południowy kierunek niestety jest niedostępny ze względu na znajdującą się tam wentylatorownię.

- Najpięknieszy jest kierunek wschodni, na Główne Miasto, gdzie między innymi z bliska i z góry można przyjrzeć się posągom na Złotej Bramie, porównać wieże Kościoła Mariackiego i Ratusza Głównego Miasta oraz zabaczyć najcenniejsze zabytki Gdańska - mówi Renata Adamowicz z Muzeum Bursztynu, Oddziału MHMG.

Bilet na punkt widokowy można nabyć w kasie Muzeum Bursztynu wyłącznie z biletem do Muzeum, kosztuje dodatkowo 5 zł od osoby. Można odwiedzać go od wtorku do niedzieli.

Godziny otwarcia:
(Do 30 czerwca na czas trwania Euro 2012)

Poniedziałek - 11.00 - 15.00, dzień wolnego wstępu wejście co pół godziny, w poniedziałki punkt widokowy nieczynny.

wtorek - sobota: 10.00 -19.00 (1 lipca - 15 września do 18.00)
niedziela - 11.00 - 19.00 (1 lipca - 15 września do 18.00)

Ceny biletów:

normalny - 10 zł
ulgowy - 5 zł

zbiorowy normalny (minimum 8 osób) - 9 zł
zbiorowy ulgowy (minimum 8 osób) - 4 zł
rodzinny (2 dorosłych i maksymalnie 6 dzieci) - 20 zł

źródło gdansk.pl

0 comments: