Cascais,

Zofia Noceti-Klepacka wicemistrzynią świata!

4.4.12 Anonimowy 0 Comments

Zosia Noceti-Klepacka – piękna i skromna dziewczyna, z której możemy być dumni. Od lat odnosi sukcesy w windsurfingu. 28 marca 2012 zdobyła srebrny medal na Mistrzostwach Świata klasy RSX, rozgrywanych u wybrzeży hiszpańskiego Kadyksu. Jest to już jej trzeci medal mistrzostw świata w klasie RSX, w 2007 roku w zdobyła złoty w Cascais, a w 2011 srebrny w Perth. We wrześniu 2011 Zosia została mistrzynią Europy.

Nadzieja Olimpijska25 – letnia zawodniczka dwukrotnie startowała w olimpijskich regatach - w Atenach i Pekinie. W 2011 Zosia wywalczyła kwalifikację do Igrzysk w Londynie i prezentując świetną formę, znajduje się w gronie faworytek do zdobycia medalu. Na akwenach Weymouth Zosia będzie walczyć o to, czego nie udało się jej zdobyć w Atenach i Pekinie. Będzie konkurować z aktualną Mistrzynią Świata Izraelką Lee Korzits, Włoszką Alessandrą Sensini i Bryony Shaw z Wielkiej Brytanii.


Cypr w jej sercu


Od kilku lat Zosia trenuje na Cyprze, tam też przygotowuje się do najważniejszych zawodów. Jak sama mówi:


- Oprócz znakomitych, co ważne, całorocznych warunków do windsurfingu, Cypr oferuje także inne atrakcje i doprawdy- nie można tam się nudzić. Uprawiam sport, który wymaga dość specyficznych warunków pogodowych, w związku z czym bywam w bardzo wielu miejscach na świecie. Cypr jest nie tylko miejscem moich przygotowań do zawodów, ale także moją enklawą,miejscem, gdzie będę odpoczywać z przyjaciółmi.Szczerze namawiam wszystkich do odwiedzenia Cypru.źródło CTO

0 comments: