gdzie mieszają piłkarze,

Gdzie zamieszkają piłkarze?

22.5.11 Anonimowy 0 Comments

Nie ma wątpliwości, w miejscu, w którym zamieszkają zawodnicy, muszą czuć się jak u siebie w domu. UEFA ma kilka propozycji. W katalogu centrów pobytowo-treningowych przez nią rekomendowanych znalazło się ok. 20 hoteli. Stworzenie listy centrów nie było proste. Poprzeczka postawiona była wysoko. Przecież każda drużyna biorąca udział w turnieju Euro spędzi ze sobą minimum dwa tygodnie lub dłużej, jeżeli zakwalifikuje się do fazy pucharowej.


Kryteria, które musi spełniać hotel odpowiedni dla piłkarzy, to m.in: minimum 4-gwiazdki i co najmniej 60 pokoi. Hotel musi posiadać siłownię, basen, pokoje do masażu, salę konferencyjną i wydzieloną częścią do przygotowywania posiłków. Ta ostatnia pozycja to nie fanaberia. Odpowiednie zaplecze gastronomiczne umożliwia zawodnikom przestrzeganie diety, często opracowanej przez kucharza danej reprezentacji. To nie wszystko. W każdym pokoju hotelowym musi być urządzenie… do prasowania spodni.

Gdzieś też trzeba trenować. Boiska treningowe muszą być usytuowane w odległości do 20 minut jazdy autokarem. Muszą umożliwiać prowadzenie treningów otwartych dla publiczności oraz zamkniętych sesji treningowych. Dojazd do najbliższego lotniska nie powinien trwać dłużej niż godzinę.
0 komentarze: