Abba,

Sztokholm śladami Abby

21.5.11 Anonimowy 0 Comments

Londyn oprowadza śladami Beatlesów, Nowy Jork proponuje podążanie trasą ... "Seksu w wielkim mieście", a Sztokholm... Fani zespołu Abba doczekali się kolejnej atrakcji. W Sztokholmie otwarto właśnie nową trasę. Szlak wiedzie po miejscach związanych ze słynnym szwedzkim zespołem. Podczas "Abba City Walk" zwiedzić można 11 punktów.

ABBA City Walk map

Zespół tworzyły dwa małżeństwa: Agnethy i Björna oraz Anni-Frid z Bennym. Utworzona w tym roku trasa ich śladami rozpoczyna się przy City Hall. Tam Benny Andersson jako ośmioletni chłopiec wystąpił publicznie po raz pierwszy. W programie jest też zwiedzanie wielu miejsc w których zespół nagrywał swe teledyski, choćby hotel Sheraton, będący planem jednego z teledysków zespołu. Jest też Opera, gdzie w 1976 roku z okazji ślubu króla Szwecji Karola XVI Gustawa, zespół dał specjalny koncert. Ciekawi zobaczą również mieszkanie Benny'ego i Fridy na Starym Mieście.

Abba uważana jest za jeden z najważniejszych zespołów w historii światowej muzyki. Wycieczka śladami członków grupy trwa dwie godziny. Organizuje ją Muzeum Miejskie w Sztokholmie. "Abba City Walk" prowadzony jest w języku szwedzkim lub angielskim. Można też zwiedzać na własną rękę. Wystarczy kupić mapę z zaznaczonymi miejscami związanymi z Abbą. Do dostania w Muzeum Miejskim w Sztokholmie.

0 comments: