Accor Hotels,

Beyonce, Pink... kto jeszcze w Warszawie wybrał ten ekskluzywny hotel na nocleg?

17.7.23 mm 0 Comments

Wielkie gwiazdy światowego formatu często i chętnie odwiedzają Polskę. Niewiele tygodni dzieliło wizyty w Warszawie Beyonce i Harry'ego Stylesa i Pink. Jak przystało na sławy, na nocleg wybrały miejsce niecodzienne, wyróżniający się i jeden z najbardziej luksusowych hoteli w stolicy. Za spędzenie w nim doby trzeba zapłacić nawet 30 tysięcy złotych.

 

Trudno się dziwić, iż Beyonce, a teraz Pink, podczas swoich tras koncertowych i pobytu w Warszawie, postanowiły zamieszkać w miejscu ekskluzywnym, z bogatą historią. Warunki pobytu, jakie zapewnia gościom Hotel Raffles Europejski Warsaw, godny jest wysokiego wyróżnienia. Raffles to jeden z niewielu hoteli w Polsce o standardzie pięć gwiazdek plus.

     
fot. facebook.com/raffleseuropejski

fot. facebook.com/raffleseuropejski

fot. facebook.com/raffleseuropejski

fot. facebook.com/raffleseuropejski

fot. facebook.com/raffleseuropejski

fot. facebook.com/raffleseuropejski

fot. facebook.com/raffleseuropejski

Hotel Raffles Europejski Warsaw wyróżniany był wielokrotnie. Amerykański tygodnik "Time" umieścił go w gronie 100 polecanych miejsc. "World’s Greatest Places 2018", czyli zestawieniu najbardziej innowacyjnych i ekskluzywnych hoteli, restauracji oraz atrakcji turystycznych z całego świata. 

 

Raffles Europejski Warsaw - hotel gwiazd

 
Usytuowany w budynku na Krakowskim Przedmieściu Raffles Europejski Warsaw znajduje się w miejscu przedwojennego Hotelu Europejskiego. Wyróżnia się trzypiętrową neorenesansową elewacją. Dawniej swoje pracownie mieli tu Chełmoński, Chmielowski i Witkiewicz, a stałymi bywalcami byli Jan Kiepura, Władysław Reymont, Maria Skłodowska-Curie. Po wojnie w odnowionym hotelu gościli Robert Kennedy i dwukrotnie The Rolling Stones (w 1967 i 2018 roku).
 

Apartamenty w Hotelu Raffles

 
Najdroższymi są Apartament Raffles i Apartament Prezydencki – każdy o wielkości 300 m kw., z możliwością konfiguracji z trzema sypialniami. Częścią apartamentu prezydenckiego jest tzw. Sala Pompejańska opisywana w "Lalce" Bolesława Prusa.
Do dyspozycji gości jest tu spa z basenem, klub fitness, palarnia cygar Humidor, słynna przed wojną polska marka Lourse, legendarny Long Bar i restauracja Europejski Grill. Na najniższych poziomach znajduje się podziemny parking.
Każdy z gości może skorzystać z hotelowych limuzyn, usług kamerdynera (bezpłatnie) czy art concierge'a (osoby zajmującej się realizowaniem najróżniejszych zachcianek gości, m.in. organizowaniem biletów na koncerty czy do teatru).
Nocleg w Raffles kosztuje nawet około 30 tysięcy złotych. 

TdL

 

0 comments: