Accor Hotels,

Hotel Raffles Europejski. Warszawski luksus

10.9.18 mm 1 Comments


Hotel Raffles Europejski Warsaw, jest obecnie jednym z najbardziej luksusowych hoteli w Polsce. To miejsce podbija serca gości i recenzentów. Za spędzenie w nim doby trzeba zapłacić nawet 16 tysięcy złotych.

fot. facebook.com/raffleseuropejski

fot. facebook.com/raffleseuropejski


Raffles Europejski Warsaw wznowił w tym roku działalność pod marką luksusowej sieci Raffles, tym samym jest trzecim hotelem marki w Europie (po Paryżu oraz Stambule) i dwunastym na świecie. Hotel na długo przed otwarciem budził zainteresowanie, również za granicą. Amerykański magazyn "Vogue" pisał, iż to jeden z najbardziej wyczekiwanych hoteli na świecie. Ostatnio amerykański tygodnik "Time" umieścił go w gronie 100 polecanych miejsc. "World’s Greatest Places 2018" to zestawienie najbardziej innowacyjnych i ekskluzywnych hoteli, restauracji oraz atrakcji turystycznych z całego świata.


Usytuowany w budynku na Krakowskim Przedmieściu Raffles Europejski Warsaw znajduje się w miejscu przedwojennego Hotelu Europejskiego, przez lata postrzeganego za najlepszy w stolicy. Trzypiętrową budowlę o neorenesansowych elewacjach zaprojektował włoskie architekt Enrico Marconi w 1857 roku. Miejscem to pokochali artyści. Swoje pracownie mieli tu Chełmoński, Chmielowski i Witkiewicz. Dawniej bywali tu Jan Kiepura, Władysław Reymont, Maria Skłodowska-Curie. Po wojnie w odnowionym hotelu gościli Robert Kennedy i dwukrotnie The Rolling Stones (w 1967 i 2018 roku).

Sztuka jest tu wciąż obecna i ciąż ważna. Hotel ozdabiają różne dzieła, choćby instalacja "Granice" autorstwa Włodzimierza Jana Zakrzewskiego, składająca się z neonów symbolizujących zmieniające się granice Polski, praca zatytułowana "Droga Mleczna" oraz 160 elementów nawiązujących do 160 lat historii Hotelu Europejskiego.

fot. facebook.com/raffleseuropejski

fot. facebook.com/raffleseuropejskiNa trzech piętrach hotelu znajduje się 106 pokoi i apartamentów w 7 kategoriach.
Wystrój apartamentów nawiązuje do stylu art deco. Meble wykonano na zamowienie, a na podłogach leżą (również wykonane na zamówienie) dywany, przedstawiające mapę XIX-wiecznej stolicy. Zadbano tu o detale. Wszechobecne jest najlepsze polskie rzemiosło, widoczne choćby w panoramie Warszawy skomponowanej w marmurowe ściany łazienek.

fot. facebook.com/raffleseuropejski

fot. facebook.com/raffleseuropejski

fot. facebook.com/raffleseuropejski

fot. facebook.com/raffleseuropejski

fot. facebook.com/raffleseuropejski

fot. facebook.com/raffleseuropejski

fot. facebook.com/raffleseuropejski
Ceny rozpoczynają się od 1080 do 16280 zł za noc. Najdroższymi są Apartament Raffles i Apartament Prezydencki – każdy o wielkości 300 m kw., z możliwością konfiguracji z trzema sypialniami. Częścią apartamentu prezydenckiego jest tzw. Sala Pompejańska opisywana w "Lalce" Bolesława Prusa.

Do dyspozycji gości jest tu spa z basenem, klub fitness, palarnia cygar Humidor, słynna przed wojną polska marka Lourse, legendarny Long Bar i restauracja Europejski Grill. Na najniższych poziomach znajduje się podziemny parking.
Każdy z gości może skorzystać z hotelowych limuzyn, usług kamerdynera (bezpłatnie) czy art concierge'a (osoby zajmującej się realizowaniem najróżniejszych zachcianek gości, m.in. organizowaniem biletów na koncerty czy do teatru).


* By hotel otrzymał taką kategorię musi spełniać określone wymogi dotyczące m.in. wyposażenia pokoju, jego wymiarów czy usług hotelowych.
1 komentarz:

  1. 44 year-old Librarian Harlie Hanna, hailing from Cumberland enjoys watching movies like Outsiders (Ceddo) and Jigsaw puzzles. Took a trip to The Four Lifts on the Canal du Centre and drives a M3. przeskocz tutaj

    OdpowiedzUsuń