a&o Hostels,

a&o Hostels poleca pięć najbardziej zrównoważonych kierunków w Europie, idealnych do zwiedzania na rowerze

17.5.23 mm 0 Comments

Wraz z rosnącą popularnością podróży zrównoważonych i niskobudżetowych, jazda na rowerze staje się jednym z ważniejszych sposobów zwiedzania miast będąc niskokosztowym i zeroemisyjnym środkiem transportu. Europejska sieć hostelowa a&o, oferująca pokoje w cenach poniżej 150 euro za noc, umożliwia gościom wygodne i bezpieczne przechowywanie rowerów w pokoju za jedyne 7,50 euro za rower za noc. 


Inicjatywa a&o ułatwiająca gościom jeżdżenie na rowerze podczas podróży, jest zgodna z celem, którym jest zostanie pierwszą w Europie siecią hostelową zeroemisyjną do 2025 r.
Mając to na uwadze, a&o stworzyło listę pięciu najbardziej zrównoważonych miast w Europie, idealnych do jazdy na rowerze, gdzie również znajdują się hostele a&o:

 

 

Pięć najbardziej rowerowych miast w Europie

 

    •    Kopenhaga, Dania | a&o Copenhagen Nørrebro

    
Kopenhaga często jest wybierana jako jedno z najlepszych miast w Europie, dzięki jej rosnącej renomie kulinarnej i imponującej architekturze. Przoduje też jako jedna z najbardziej zrównoważonych europejskich destynacji, ponieważ planuje stać się pierwszą stolicą neutralną pod względem emisji węgla do 2025 roku. Aby zachęcić turystów i mieszkańców do zwiedzania miasta na dwóch kółkach, Kopenhaga oferuje ponad 1000 bezpłatnych rowerów, w większości elektrycznych. Wynajmując rower, należy opłacić jedynie zwrotną kaucję w wysokości 20 duńskich koron. W mieście jest około 385 kilometrów ścieżek rowerowych. Znaczny udział rowerzystów w transporcie redukuje ponad jedną trzecią emisji paliw kopalnych i dziewięćdziesiąt tysięcy ton emisji gazów cieplarnianych rocznie.

2. Berlin, Niemcy| a&o Berlin Mitte

Stolica Niemiec, która została uznana za Miasto Fair Trade dzięki swojemu zaangażowaniu w sferze społecznej, ma jeden z najwyższych wskaźników dojazdów do pracy rowerem na świecie. Poza ogromną populacją rowerzystów, Berlin może się pochwalić niesamowitą infrastrukturą, w tym siecią ścieżek rowerowych, która rozciąga się na ponad 620 kilometrów. Turyści rowerowi mogą podziwiać kultowe miejsca, takie jak Mur Berliński, Brama Brandenburska i park Tiergarten, a jednocześnie oglądać malownicze krajobrazy Niemiec.

3. Praga, Czechy | a&o Prague Rhea

Jazda na rowerze zyskała ostatnio popularność w Pradze, która staje się powoli centrum rowerzystów, cały czas powiększając liczbę ścieżek rowerowych. Miasto zatwierdziło Plan Zrównoważonej Mobilności, który zapewni bardziej zrównoważony transport miejski do 2030 roku. Praga oferuje niezrównane obiekty architektoniczne i walory przyrodnicze, w tym wzgórza o zachodzie słońca, romantyczne uliczki i rzekę Wełtawę. Ze względu na brukowane uliczki i pagórkowaty krajobraz, Praga jest odpowiednia dla bardziej doświadczonych rowerzystów.

4. Wiedeń, Austria | a&o Wien Hauptbahnhof

Kolejnym miejscem, które koniecznie trzeba odwiedzić na rowerze, jest Wiedeń, który szczyci się mnóstwem terenów zielonych i wspaniałą panoramą Dunaju wraz z 1660 km ścieżek rowerowych w całym mieście. 30% energii zużywanej w Wiedniu pochodzi z odnawialnych źródeł energii, a lokalne rynki pomagają stworzyć zdrową gospodarkę dzięki zrównoważonej modzie i szeroko dostępnym produktom ekologicznym. Miasto postawiło sobie za cel osiągnięcie neutralności węglowej do 2040 roku.

5. Hamburg, Germany | a&o Hamburg Reeperbahn

To miasto jest idealne dla turystów, którzy lubią jeździć na rowerze w pobliżu wody. Popularne hamburskie trasy prowadzą przez malownicze jezioro Alster, rzekę Łabę i bagna Altes Land. Przez centrum miasta przebiega również wiele szlaków, które pozwalają rowerzystom zanurzyć się w lokalnej kulturze. Dzięki rozbudowanej sieci ścieżek rowerowych, 150 wypożyczalniom rowerów i dużej ilości otwartej przestrzeni, ta niemiecka destynacja jest równie wygodna, co piękna - prawie jedna piąta przestrzeni to łąki, lasy, parki i woda, z czego połowa jest pod ochroną.
Zarezerwuj pobyt tutaj: https://www.aohostels.com/en/hamburg/

O a&o Hostels

a&o zostało założone w 2000 roku przez Olivera Wintera i obecnie prowadzi 40 hosteli w 25 miastach i dziewięciu krajach europejskich. Grupa docelowa a&o jest zróżnicowana: należą do niej turyści, podróżujący w pojedynkę, rodziny, grupy szkolne i kluby. Wzrasta również liczba osób podróżujących służbowo i seniorów. Pierwszy obiekt w Wielkiej Brytanii - a&o Edinburgh City został otwarty w lipcu 2021 r. W 2020 r. dodano trzy nowe lokalizacje: pierwsze obiekty otworzono w Polsce, a&o Warszawa i na Węgrzech, a&o Budapest; a drugi obiekt w Kopenhadze. Z około 28 000 łóżek i około 3 milionami noclegów w pandemicznym roku 2021 (2020: 2,5 miliona noclegów), a&o odnotowało sprzedaż na poziomie około 70 milionów euro (2021: 64 miliony euro; 2019: ponad 165 milionów euro). Celem a&o jest do 2025 r. stać się europejską „bezemisyjną siecią hosteli”.

0 comments: