a&o Hostels,

Wielki sukces a&o Hostels

25.1.23 mm 0 Comments

Miniony rok był najlepszym rokiem biznesowym w dotychczasowej historii firmy a&o Hostels. Wzrost obrotów wzrósł o ponad 100 mln euro w porównaniu z 2021 r. a&o zostało założone w 2000 roku i obecnie prowadzi 40 hosteli w 25 miastach i dziewięciu krajach europejskich. 

Z ponad 5,55 milionami noclegów i obrotami przekraczającymi 172 miliony euro, sieć budżetowa z siedzibą w Berlinie przewyższyła rekordowy wynik z roku 2019 przed koronawirusem (wtedy obroty wyniosły około 150 milionów) oraz wynik z 2021 (o ponad 100 milionów euro - prawie 150% więcej!) Z ponad 2,2 milionami noclegów w 2022 roku dla klas i grup szkolnych, również w tym zakresie a&o znacznie przewyższa dobre wyniki z 2019 roku. 

5,55 miliona noclegów, 172 miliony euro obrotu: rok 2022 najlepszy w historii a&o Hostels

- Za nami niewiarygodnie dynamiczny rok 2022 - mówi założyciel i dyrektor generalny Oliver Winter. - ogromne wzmocnienia personelu, rozległe inwestycje w cyfryzację i zrównoważony rozwój, a także nagrody i wyróżnienia po raz kolejny dały nam dużo energii i motywacji oraz pozwalają spojrzeć również bardzo optymistycznie na nowy rok.
 

Olivier Winter podkreśla w szczególności trzy obszary działania:

Oliver Winter, założyciel i dyrektor generalny a&o Hostels

 

1. zespół: w rekordowym czasie zrekrutowano, przeszkolono i włączono do zespołu a&o łącznie około 600 nowych pracowników; ponadto dokonano wielu nowych nominacji na kluczowe stanowiska w działach zarządzania przychodami, HR i sprzedaży;

2. cyfryzacja: goście a&o otworzyli kluczem mobilnym drzwi do swoich pokojów ponad 80 000 razy; aplikacja a&o jest już zainstalowana na 55 000 smartfonów: „Bardzo dobra odpowiedź”, mówi Winter, a oferty będą dalej rozszerzane;

3. zrównoważony rozwój: a&o planuje zainwestować około 20 milionów euro w działania na rzecz zrównoważonego rozwoju w ciągu najbliższych trzech lat; w samą modernizację energetyczną a&o Munich Hackerbrücke latem 2022 r. zainwestowano ponad cztery miliony euro; 

Pomimo kryzysu energetycznego i rosnących cen w wielu dziedzinach życia, założyciel a&o pozostaje przekonany, że nadal będzie mógł dogodzić wszystkim podróżującym, którzy cenią sobie jakość w przystępnej cenie: „Nasza wielkość i wydajność pozwalają nam oferować noclegi korzystne cenowo również w przyszłości. Obecnie nasze stawki w styczniu są jeszcze niższe niż te z 2019 roku."
Wzmocnienie zespołu i kluczowe pozycje
Rok 2022 przyniósł wiele zmian w zespole – na korzyść a&o. Oto kilka przykładowych zmian kadrowych: nowa dyrektor ds. HR i ESG, Anne Spanjersberg (37 l.) chce zagwarantować działania zgodnie z programem zrównoważonego rozwoju firmy; cel pozostaje niezmieniony - być pierwszą bezemisyjną siecią budżetowych hosteli w Europie do 2025 r. Liczne działania i inicjatywy zostały wprowadzone lub będą wdrażane w niedalekiej przyszłości, takie jak szeroko zakrojony projekt pilotażowy ESD w a&o Berlin Mitte. Po „rekordowym lecie” Annalia Bassi, nowa szefowa sprzedaży międzynarodowej, jest świadoma wyzwań i chce pozycjonować a&o jako elastyczny produkt skierowany do gości w wciąż trudnych czasach. 

Dalsza ekspansja

Zakup a&o Berlin Hauptbahnhof był kolejnym ważnym wydarzeniem w 2022 roku, a plany ekspansji skupiały się na Wielkiej Brytanii, Włoszech, krajach Beneluksu i regionie DACH. „W zasięgu ręki”, mówi Oliver Winter, są jeszcze Heidelberg, Florencja i Barcelona. „Ponadto realizujemy bardzo konkretne projekty w Atenach, Rzymie, Mediolanie, Lizbonie, a także w Glasgow i Sztokholmie”. Historia sukcesu tej obecnie największej na świecie sieci hosteli rozpoczęła się od pierwszego domu w berlińskim Friedrichshain w 2000 roku: obecnie do a&o należy 40 obiektów w 25 miastach w dziewięciu krajach europejskich. Sieć nieprzerwanie się rozwija; nawet w sezonie 2020/21 otworzyła trzy nowe obiekty w Warszawie, Kopenhadze i Budapeszcie, a w lato 2021 r. również w Edynburgu.

Certyfikaty i nagrody

 „Certyfikaty to ważna cecha jakości, która daje naszym gościom wskazówkę”, podkreśla Phillip Winter, dyrektor marketingu. W tym roku a&o hostels po raz pierwszy uzyskało certyfikat Bett+Bike jako obiekty przyjazne dla rowerzystów oraz ocenę „Wysoka satysfakcja” w kategorii „Hotel – Budżet” za ułatwienia i oferty dla rodzin.
Obiekty zostały ponownie poddane certyfikacji oznaczeniem Greensign dla zrównoważonego rozwoju. Ponadto a&o hostels posiada znak jakości Reisenetz dla podróży młodzieżowych; większość z obiektów a&o posiada też znak jakości podróży dla dzieci i młodzieży (QMJ) oraz certyfikat TÜV dla trenerów/kierowników regionalnych do audytów wewnętrznych.


0 comments: