. Francja,

Na narty Polacy latają do Włoch!

26.9.13 Anonimowy 0 Comments

Z 480 samolotowych ofert narciarskich przygotowanych przez polskich organizatorów na nadchodzący sezon, aż 413 dotyczy zimowego wypoczynku we włoskich kurortach. Taka miażdżąca przewaga Włoch w tegorocznej ofercie samolotowej, wynika nie tylko z miłości polskich narciarzy i snowboardzistów do tamtejszych stoków, ale także z rosnącej liczby wygodnych połączeń lotniczych do Werony, Wenecji, Mediolanu i Turynu.fot. PojechaneWakacje.pl

Wyjazd na narty samolotem to szybsza, lepsza i wygodniejsza alternatywa dla miłośników białego szaleństwa. Zainteresowanie tym środkiem transportu dostrzegli polscy organizatorzy i na nadchodzący sezon narciarski przygotowali bogatą ofertę samolotową. Za pośrednictwem biur podróży dolecimy do najważniejszych narciarskich regionów Europy: Włoch, Austrii, Francji czy Szwajcarii, a także do mniej popularnych wśród narciarzy zakątków: Andory, Turcji, Hiszpanii i Gruzji.

W sezonie zimowym 2013/2014 ofertę dotarcia na stok samolotem przygotowało 7 organizatorów: Otium, które jest liderem pod względem liczby narciarskich ofert samolotowych, Wygoda Travel, Infoski.pl, Rainbow Tours, Olimp, Itaka i BeeFree*.

Narty we Włoszech


Zdecydowanie największy wybór ofert mają ci narciarze i snowboardziści, którzy w tym sezonie wybiorą Włochy. Szeroka siatka połączeń lotniczych pozwoliła touroperatorom zaproponować polskim turystom narciarskie wycieczki do Włoch nie tylko z wylotem z Warszawy, ale także z Gdańska, Katowic, Wrocławia i Poznania.

Nie bez znaczenia jest także miłość Polaków do włoskich Alp. Tutejsze ośrodki oferują setki kilometrów znakomitych tras i doskonałą infrastrukturę narciarską. Szusowanie po stokach dodatkowo wzbogacają przepiękne krajobrazy Dolomitów. Do najpopularniejszych włoskich kurortów należą m.in: Val di Sole, Livigno czy Alta Badia.

Najtaniej do Francji


Choć Francja uchodzi za kierunek dla narciarzy z bardziej zasobna kieszenią, okazuje się, że spośród wszystkich samolotowych ofert dostępnych w nadchodzącym sezonie zimowym, najtańsze zakwaterowanie znajdziemy właśnie w kraju Napoleona. Biuro podróży Itaka oferuje pobyt w 8-osobowym apartamencie w Residence Les Chalets du Thabor już od 1312 zł/os! Tymczasem apartament 6-osobowy w ofercie Wygoda Travel we francuskim Val Cenis kosztuje już ponad 2 tys. zł/os.

Samolotowych ofert wyjazdów do Francji jest jednak zdecydowanie mniej niż do Włoch. Wybierając się we francuskie Alpy samolotem, możemy wybierać spośród 17 ofert. To kropla w porównaniu z ofertą samolotową do Włoch. Ograniczona jest również liczba przelotów i mniejszy wybór miasta wylotowego. Loty do Grenoble lub Lyonu odbywają się wyłącznie z Katowic i Warszawy.

Do Austrii tylko z Warszawy, na Słowację wyłącznie z Gdańska


Austria to prawdziwy raj dla amatorów białego szaleństwa. 76 regionów turystyki zimowej, a w nich niezliczone ośrodki narciarskie oferują doskonałą infrastrukturę i świetnie przygotowane trasy zjazdowe o łącznej długości 23 000 km! Do dyspozycji narciarzy pozostaje 3500 wyciągów, szkółki narciarskie i wykwalifikowani trenerzy. Dodatkową atrakcją kraju jest możliwość wypróbowania swoich sił na naturalnym śniegu austriackich lodowców.

Polacy od lat chętnie wyjeżdżają na zimowy urlop właśnie Austrii, okazuje się jednak, że podobnie jak w latach ubiegłych i w tym roku skazani są raczej na autokar lub transport własny.

Dosłownie kilka ofert samolotowych do Austrii przygotowało biuro Rainbow Tours. Na austriackie stoki polecieć możemy z Warszawy.

Z kolei mieszkańcy Trójmiasta, którzy w góry mają najdalej, mogą wybrać się na Słowację, na którą narciarze ze Śląska i Małopolski szybko dotrzeć mogą autem. Samolotem z Gdańska do Popradu zabierze narciarzy Rainbow Tours. Wyloty z Gdańska w sezonie zimowym odbywać się będą raz w tygodniu w każdą sobotę. Do wyboru różnych 8 ofert zimowego wypoczynku, których ceny rozpoczynają się od 1700 zł/os.

Narciarskie nowości: Czas na Andorę!


Do grona narciarskich klasyków dołączają miejsca, które wciąż pozostają słabo odkryte przez polskich turystów. Biuro Infoski.pl proponuje w tym sezonie wyloty do Andory, niewielkiego kraju z całą masą narciarskich atrakcji. Co ciekawe, oferta wyjazdów do tego kraju jest drugą najliczniejszą po Włoszech. Liczba ofert samolotowych do Andory przewyższa w tym roku tak popularne kierunki jak Austria czy Francja. Samolotowy wyjazd do Andory nie jest jednak tani. Ceny zaczynają się od 3 tys. zł/os.

Kolejną tegoroczną zimową nowością jest hiszpański region Sierra Nevada. Wyjazdy samolotem w tę stronę Europy, jako jedyne organizuje biuro podróży Itaka. Touroperator w swojej ofercie posiada również wciąż mało popularną wśród narciarzy Turcję.

Tegoroczną ciekawostką w ofercie narciarskiej są także wyloty do Gruzji. Rainbow Tours przygotował na ten sezon 6 propozycji białego szaleństwa na gruzińskich stokach. Do Gruzji polecimy z Warszawy, a ceny rozpoczynają się od 2029 zł/os. za tygodniowy wypoczynek.

Pomimo iż Andora, Hiszpania, Turcja i Gruzja ciągle nie należą do najczęściej wybieranych przez narciarzy kierunków, organizatorzy uwzględniają je w swoich ofertach. Wielu polskim narciarzom przejadły się już włoskie i austriackie trasy i poszukują na zimowy wypad nowych miejsc.

* w oparciu o dane dostępne w wyszukiwarce wycieczek Qtravel.pl

0 comments: