ból brzucha,

Pokonaj faraona, czyli jak się zabezpieczyć przed jego zemstą

27.9.13 Anonimowy 4 Comments

Faraon potrafi się mścić, a jego zemsta potrafi zepsuć najwspanialsze wakacje. Wie o tym każdy, kogo ból brzucha, wymioty i biegunka przykuły podczas urlopu na wiele dni do łóżka. Jak się chronić przed zemstą faraona w Egipcie? Jest kilka sposobów.

 

Na zemstę (biegunkę podróżnych) faraona chorować można w Egipcie

Czym jest zemsta faraona

 

W Egipcie chorobę nazywa się "zemstą faraona", natomiast w Ameryce Południowej czy Środkowej "klątwą Azteków" lub "zemstą Montezumy". Lekarze chorobę nazywają "biegunką podróżnych". Wszystkie te choroby sprowadzają się do wspólnego mianownika - to przede wszystkim to biegunka i bóle brzucha, czasami wysoka temperatura. Choroba nie jest zatruciem pokarmowym, jak wiele osób przypuszcza. Wywoływana jest odmienną florą bakteryjną, w jakiej nagle znalazł się człowiek. Choroba to tak naprawdę próba przystosowanie organizmu do nowych warunków, w jakich się znalazł. Jest częstą przypadłością osób udających się do ciepłych krajów.

Choroba może dopaść każdego. Bywa groźna, ponieważ skutkiem jej jest odwodnienie organizmu, szczególnie niebezpieczne dla małych dzieci, osób starszych, kobiet w ciąży oraz chorych przewlekle.
 

Jak sobie radzić z chorobą zwaną zemstą faraona

 
Gdy choroba dała się już we znaki, warto odwiedzić lokalną aptekę i kupić miejscowy lek na problemy żołądkowe. W Egipcie bez recepty dostępny jest Antinal. Specjaliści są zdania, że miejscowe leki działają najlepiej. Oczywiście nie zaszkodzi zabranie z Polski środków na biegunkę. Nie brakuje ich w rodzimych aptekach.
Wiele osób jest przekonanych, że należy się "dezynfekować" od środka. Jednak  lekarze twierdzą, że leczenie się mocnymi alkoholami nie jest najlepszym pomysłem. Procenty osłabiają organizm i w rezultacie odwadniają go, przez co trudniej mu walczyć z infekcją. Ciekawostką jest, że na wiele osób skutecznie działa coca cola. Oczywiście cały czas należy pamiętać o nawadnianiu się dużymi ilościami wody butelkowanej.
 

Jak zapobiegać chorobie zwanej zemsta faraona

 
W nowych warunkach należy szczególnie zadbać o higienę. Bezwzględnie należy myć ręce przed posiłkiem.
W nowym środowisku nie wolno pić wody z kranu, która zawiera wiele nieznanych naszemu organizmowi bakterii. Bezpieczna jest jedynie woda butelkowana, ew. przegotowana. Pamiętajmy, że bakterie znajdują się nie tylko w wodzie z kranu, ale też w kostkach lodu dodawanych do napojów. Przed chorobą też mycie zębów pod bieżącą wodą.
Zagrożenie niesie jedzenie surowych warzyw i owoców, które mogą być myte pod bieżącą wodą i wszystkie posiłki, które nie zostały niepoddane obróbce termicznej. Ostrożności nigdy nie za wiele.
 

ml

 

4 komentarze:

 1. Na takie dolegliwości tylko dobra whisky

  OdpowiedzUsuń
 2. Jak ktoś kupuje w takim miejscu jak to na zdjęciu, to nie dziwne, że zalicza kibel

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie jeść, nie pić, nie będzie kłopotów

  OdpowiedzUsuń
 4. Pomaga znieczulenie żołądka hehe

  OdpowiedzUsuń