Darłowo,

Darłowo będzie miało fokarium

29.9.13 Anonimowy 0 CommentsDarłowo, nadbałtycki kurort, ciągle podnosi swoją turystyczną atrakcyjność. Ten rok upłynął pod znakiem uruchomienia mariny i żeglarstwa. Drugim tegorocznym priorytetem Darłowa jest ochrona i odbudowa szerokich piaszczystych plaż. Darłowo jednocześnie ciągle zaskakuje świeżymi pomysłami na promocję kurortu. Przyszłoroczna kampania promocyjna ma się skupiać na fokach bałtyckich! 

- Ich naturalnym środowiskiem jeszcze przed 100 laty były nasze plaże - mówi burmistrz Darłowa Arkadiusz Klimowicz. - Dziś bałtycka foka szara na darłowskiej plaży to rzadkość. Chcemy przybliżyć mieszkańcom i turystom to sympatyczne zwierzę, które jest symbolem naszego piaszczystego wybrzeża. Dlatego doszliśmy do wniosku, że Darłowo koniecznie musi mieć swoje fokarium.  Na razie, zanim taka atrakcja powstanie w Darłówku Darłowo przejmie patronat nad istniejącym już  fokarium  położonym 42 kilometry od miasta.  To zaledwie trzy kwadranse od Darłowa, w Dolinie Charlotty - śmieje się burmistrz.

24 września, w darłowskim ratuszu, Mirosław Wawrowski, szef Doliny Charlotty uzgodnił z burmistrzem zasady przyszłorocznej współpracy. Darłowo będzie miało wyłączność na działania marketingowe związane z fokarium w Charlottcie. Na czym to będzie polegać? Szczegóły obie strony uzgodnią wkrótce.

- Generalnie rzecz ujmując niejako adoptujemy pięć fok bałtyckich, które od początku minionego lata mieszkają w fokarium - mówi A. Klimowicz. - Chcemy nadać im imiona, jedna z nich na pewno będzie się nazywać Darlotka - dopowiada burmistrz. Jak deklaruje gospodarz miasta to dopiero początek współpracy między kurortem a Doliną Charlotty, która jest coraz bardziej słynnym w Polsce parkiem rodzinnej rozrywki. Oprócz fokarium jest tam również m.in. ogród zoologiczny z wyspami zamieszkanymi przez egzotyczne zwierzęta. Dolina Charlotty słynie także z organizacji międzynarodowych letnich Festiwali Legend Rocka.

UM PM

źródło darlowo.pl

[wysija_form id="1"]

[mappress mapid="240"]

0 comments: