Air France,

Paryż: Lotnisko im. Charles’a de Gaulle’a w nowej odsłonie

3.10.13 Anonimowy 0 Comments

 

Paryskie lotnisko im. Charles’a de Gaulle’a jest siódmym najważniejszym węzłem lotniczym na świecie i trzecim w Europie. Każdego dnia, korzysta z niego tysiące biznesmenów.  Z tego też względu podczas ubiegłorocznej modernizacji portu bazowego AIR FRANCE jako priorytet potraktowano dostosowanie lotniska do potrzeb osób podróżujących po świecie w celach biznesowych.Zmodernizowany paryski Terminal 2E mieści największy na świecie business lounge AIR FRANCE – ekskluzywną poczekalnię dla pasażerów Klasy Biznes, która zajmuje powierzchnię ponad 3 tysięcy metrów kwadratowych i może pomieścić jednocześnie nawet 800 gości. Business lounge nosi nazwę „Park”. Otwarta jasna przestrzeń poczekalni z zielonymi fotelami, lampami w kształcie drzew oraz oryginalnymi dekoracjami nawiązuje do „botanicznej” koncepcji całego budynku. Osoby oczekujące na swój lot mogą siedzieć lub leżeć w wygodnych fotelach. W części biurowej pasażerowie mają do dyspozycji bezpłatny dostępu do internetu, faksu, drukarki, a także do prasy zagranicznej (w wersji tradycyjnej i na 150 tabletach, które można wypożyczać). Dzięki tabletom goście poczekalni mogą surfować po sieci, korzystać ze skrzynki mailowej lub sprawdzić repertuar filmów dostępnych na pokładzie podczas czekających ich lotów. 

Pasażerowie mogą również relaksować się w SPA, w którym firma Clarins oferuje gościom business lounge szereg bezpłatnych zabiegów. Każdy z nich trwa około 20 minut i wymagana jest wcześniejsza rezerwacja. Po zabiegu pasażerowie mogą się odświeżyć w eleganckiej łazience wyposażonej w kabinę prysznicową i zestawy kosmetyków. Natomiast w części restauracyjnej przygotowano  bogatą ofertę dań -€“ w tym również posiłki na ciepło. Na ogromnej powierzchni poczekalni, poza klasyczna restauracją funkcjonuje kilka osobnych barów i części kawiarnianych. W ramach business lounge zaprojektowano również specjalny pokój dla gości VIP -€“ jest to miejsce dla osób poszukujących szczególnej prywatności w czasie podróży. Poza pasażerami Klasy Biznes oraz członkami Flying Blue (posiadaczy Platynowych i Złotych Kat) z poczekalni tej mogą również korzystać pasażerowie klasy Premium Economy podróżujący na rejsach międzykontynentalnych. W cenie 35 EUR pasażerowie mogą wykupić wstęp do lounge i dostęp do wszystkich udogodnień.

Lotniskowy high-tech

Warto wspomnieć, że od  jesieni 2011 roku dostępne są na lotnisku informacyjne ekrany dotykowe. Po odczytaniu kodu kreskowego z karty pokładowej podróżny otrzymuje aktualne informacje na temat swojego lotu. Ekrany umożliwiają również przegląd dostępnych na lotnisku usług, butików i restauracji, a opcja przeglądania w 3D pomaga użytkownikom odnaleźć się na mapie obiektu i zwizualizować swoją trasę do wyjścia do samolotu. Ponadto użytkownicy smartfonów wyposażonych w system Android z pomocą darmowej aplikacji geolokalizacyjnej „My Way Aéroports de Paris" szybciej odnajdą się na paryskim lotnisku. Dzięki niej mogą oni również śledzić rozkład lotów lub znaleźć praktyczne informacje na temat dostępnej komunikacji, np. kolei TGV czy parkingów.

Specjalna oferta dla biznesmenów z Polski

Francuski przewoźnik przygotował specjalną ofertę dedykowaną wyłączenie klientom z Polski. Klub VIP jest polską inicjatywą, niedostępną w identycznej formie w żadnym innym miejscu na świecie. Warto wiedzieć, że zakup biletu w Klasie Biznes na trasie międzykontynentalnej uprawnia do przystąpienia do Klubu VIP oraz otrzymania Złotej Karty Flying Blue. Specjalna oferta obejmuje transfer limuzyną na lub z lotniska Chopina (przejazd w obrębie Warszawy) lub nocleg w hotelu w Warszawie przed lub po międzykontynentalnej podróży. W przypadku zaistnienia zmian w rozkładzie lotu czy innych nieprzewidzianych zdarzeń, obsługa AIR FRANCE kontaktuje się indywidualnie z każdym z pasażerów VIP, aby zapewnić im natychmiastową pomoc. Ponadto Złota Karta Flying Blue uprawnia, m.in. do bezpłatnego wstępu do business lounge (niezależnie od klasy przelotu), przewozu dodatkowego bagażu (1 sztuka ponad limit), a także zapewnia szereg innych przywilejów podczas podróży, jak np. szybsze gromadzenie mil. Członkowie Klubu VIP otrzymują kupon rabatowy w ramach prezentu powitalnego oraz specjalnie przygotowany zestaw prasy codziennej i magazynów przed wejściem na pokład samolotu Air France lub KLM w Warszawie.

Przywileje biznesowe

Pasażerowie Klasy Biznes linii AIR FRANCE mają zagwarantowane pierwszeństwo „Sky Priority” (oznaczenia na bilecie i na lotnisku), co w praktyce oznacza odrębne stanowiska odprawy, priorytetowe przejście przez kontrolę bezpieczeństwa, pierwszeństwo w wejściu na pokład oraz w trakcie opuszczania samolotu i odbierania bagażu. Usługi w ramach Sky Priority są dostępne dla członków SkyTeam na ponad 1000 lotniskach na całym świecie. Loty biznesowe nie muszą być drogie. Do Nowego Jorku czy Chicago liniami AIR FRANCE w Klasie Biznes można polecieć w promocji już za około 6,5 tysiąca złotych w obie strony. Warto również pamiętać, że podróżni, których firmy należą do programu BlueBiz korzystają z dodatkowych oszczędności. Za lot w Klasie Biznes na trasie międzykontynentalnej firma otrzymuje zwrot w wysokości do 800 PLN (w postaci punktów) na swoje konto w programie.

 

 

0 comments: