Ciekawe miejsca,

Kowary zapraszają do Parku Miniatur Zabytków Dolnego Śląska

26.4.13 Anonimowy 0 Comments

Park Miniatur Zabytków Dolnego Śląska, powstał w 2003 roku na terenie nie działającej już dziś fabryki dywanów. Celem tego miejsca jest prezentacja najważniejszych i najpiękniejszych zabytków Dolnego Śląska oraz działanie jako centrum informacyjne euroregionu.Odwiedzając park można zapoznać się z perfekcyjnie wykonanymi modelami zamków, pałaców, klasztorów oraz ratuszy z naszego terenu, wszystkie zrobione są w skali 1:25, za wyjątkiem modelu Karkonoszy wraz ze Śnieżką (1602), której gabaryty wymagały większej skali, 1:50. Miniatury zostały wykonane za pomocą najnowszych technik modelarskich, przy użyciu materiałów odpornych na oddziaływanie warunków atmosferycznych. Zieleń, naturalne otoczenie, jak również filigranowe odtworzenie szczegółów, bardzo uatrakcyjniają i tak już piękne zabytki regionu.

Spacer z przewodnikiem to nie koniec lecz początek przygody w Parku Miniatur. Bilet wstępu jest całodniowy więc wchodząc o 10:00 rano można delektować się zabytkami aż do 18:00.  W najpiękniejszych zakątkach parku stoją ławeczki np. z widokiem na staw i fontannę, obok Bazyliki Mniejszej z Krzeszowa, z której płynie muzyka Jana Sebastiana Bacha, czy za Zamkiem Książ, jedenastometrową miniaturą największego Dolnośląskiego Zamku. Wszystko to wzbogacone jest kompozycjami kwiatów oraz rzeźbami z wikliny, które w subtelny sposób wieńczą ten bajkowy obraz.

Do dyspozycji jest niedopłatny parking pojemny na 150 samochodów oraz trzy autokary. Przy wzmożonym ruchu turystycznym pomocą służą parkingowi, którzy zadbają o komfort i bezpieczeństwo parkowania.

 

źródło park-miniatur.com

[mappress mapid="185"]

 

0 comments: