Krynica Morska,

Niechorze: w 45 minut szlakiem polskich latarni

26.4.13 Anonimowy 0 Comments

Czy to w majowy weekend, czy też w wakacje, odwiedzając nadmorskie kurorty, nie można zapomnieć o Parku w Niechorzu. Dlaczego? W tym miejscu wystarczy 45 minut, by przejść całe polskie wybrzeże od Krynicy Morskiej aż po Świnoujście.

[imagebrowser id=12]

fot. park-miniatur-latarni.pl

Park Miniatur Latarni Morskich w promieniach słońca wręcz oczarowuje. Miniatury w tym miejscu zostały wykonane w skali 1:10. Goście odwiedzający Park mają możliwość zapoznania się ze wszystkimi latarniami z Polskiego wybrzeża w skali 1:10.  Informacje i opisy przy obiektach obiektów zaznajamiają zwiedzających z ich walorami historycznymi. Modele wykonane są najnowszymi metodami technicznymi, z materiałów odpornych na oddziaływanie warunków atmosferycznych, co umożliwia wystawianie tych modeli w parkowym otoczeniu. Zieleń, naturalne otoczenie, jak również filigranowe odtworzenie szczegółów, bardzo uatrakcyjniają i tak już piękne zabytki polskiego wybrzeża.

Jedną z ważniejszych atrakcji są oczywiście pamiątki. Oprócz zwiedzania parku miniatur, warto wstąpić do sklepiku z upominkami . Można tu kupić pamiątki czeskie, duńskie, niemieckie. Oczywiście jest duży wybór drobiazgów z motywem latarni.

za: park-miniatur-latarni.pl

 

[mappress mapid="186"]

 

0 comments: