Dwie Doliny,

Sezon narciarski w Wierchomli rozpoczęty!

16.12.10 Anonimowy 0 Comments

Od 10 grudnia br. w największym w Polsce ośrodku narciarskim „Dwie Doliny Muszyna-Wierchomla”, wyciągi kursują pełną parą, a na stokach szusują narciarze i snowboardziści. W tym roku rusza też nowe przedszkole narciarskie dla najmłodszych adeptów białego sportu.Stacja narciarska „Dwie Doliny Muszyna-Wierchomla” to kompleks narciarski znajdujący się w Beskidach, pomiędzy Piwniczną Zdrój a Krynicą. Dzięki unikalnym warunkom klimatycznym, śnieg utrzymuje się tutaj wyjątkowo długo (aż do kwietnia!), a temperatura jest średnio o 4°C niższa niż w pobliskich miejscowościach. Baza noclegowa ośrodka to kilka tysięcy miejsc noclegowych w domkach i pensjonatach, a bardziej wymagający turyści mogą skorzystać z zakwaterowania w 3* hotelu „Wierchomla SKI & SPA Resort”, położonym w pobliżu dolnej stacji. W tym sezonie zniesiono obowiązek zakupu karnetów narciarskich na cały okres pobytu – goście mogą wykupić je na tyle dni, ile rzeczywiście zamierzają spędzić na stokach. Jednocześnie mogą korzystać z ze zniżek – 40% na karnety Dzienny tj; (09:00 – 17:00 lub NON-STOP 09:00 – 19:00 / 09:00-21:00)  oraz - 20% na karnet 7-dniowy.

Wyciągi czynne są w okresie świąteczno / noworocznym codziennie w godzinach od 9.00 do 21.00 a od 2 stycznia do końca lutego do 19:00 ( w marcu pon – Pt 09:00-17:00 sob-nd 09:00 – 19:00 (trasy są oświetlane), ceny karnetów wielodniowychwahają się od 145 do 350 zł (od 2 do 7dni), młodzieży i seniorom przysługują specjalne zniżki.

W nowo otwartym przedszkolu narciarskim „Wierchołek” nawet dzieci w wieku 5 lat, pod okiem wykwalifikowanej kadry, mogą uczyć się i doskonalić technikę jazdy na nartach. Dzieci w przedszkolu oswajane są ze sprzętem, a nauka przeplatana jest zajęciami ruchowymi i zabawą bez nart. Ponadto, na milusińskich czeka też oddzielna, specjalnie przystosowana sala, w której dzieci mogą zjeść ciepły posiłek lub posłuchać bajek opowiadanych przez opiekuna.

Od niedawna funkcjonuje też nowy łącznik pomiędzy wyciągami, dzięki czemu nie ma już konieczności zdejmowania nart pomiędzy jednym zjazdem a drugim.

W ośrodku znajduje się najdłuższy w Polsce 4-osobowy wyciąg krzesełkowy „Wierchomla 1”. Wjeżdżając, można podziwiać piękne widoki na Beskidy i Tatry. Wyciąg na 1600 m długości, podróż trwa ok. 12 min.

Dwie Doliny Muszyna-Wierchomla to także bogate zaplecze rekreacyjne - w hotelu można skorzystać z salonu SPA, z krytego basenu, jacuzzi, sauny, siłowni, solarium, kawiarenki internetowej, bankomatu, przedszkola dla dzieci, dyskoteki, restauracji, można też zagrać w bilard. Hotel dysponuje też salami konferencyjnymi i bankietowymi oraz organizuje ciekawe imprezy integracyjne dla firm (m.in. pokazy GOPR, symulowana ewakuacja z wyciągu).

[mappress mapid="135"]

0 comments: