Aktualności,

Sylwester last minute

16.12.10 Anonimowy 0 Comments

Koniec roku za pasem i przed nami ostatnia szansa na zaplanowanie wyjazdu sylwestrowego. Serwis otoWakacje.pl przedstawia kilka propozycji na spędzenie tej wyjątkowej nocy. Zamiast liczyć, że Sylwester sam się zorganizuje, weźmy sprawy w swoje ręce i już teraz wybierzmy wycieczkę, która zagwarantuje nam wymarzony wypoczynek!

W podróży

Dla tych, którzy zmęczeni są zimową aurą i tęsknią za słońcem, idealną propozycją będzie Sylwester w uroczym hiszpańskim miasteczku Nerja, mieszczącym się na południu kraju, w regionie Andaluzja. Jest to piękne miejsce znajdujące się nad samym morzem. W grudniowe dni możemy liczyć tam na temperaturę około 15 stopni Celsjusza. Będąc w tym regionie Hiszpanii, warto wybrać się także na chwilę do Granady, aby zwiedzić m.in. wspaniały kompleks pałacowy Alhambra – pozostałość po arabskich emirach. Nocleg w Nerja znaleźć możemy w cenie już od około 80 zł za osobę. Decydując się na podróż w tym kierunku pamiętajmy, że zgodnie z hiszpańską tradycją, w Sylwestra równo o północy należy zjeść 12 winogron.

Pośród niemal trzystu zagranicznych ofert sylwestrowych w portalu otoWakacje.pl znajdziemy także propozycje wyjazdów na Węgry, do Grecji, Włoch czy Egiptu. Niezależnie od kierunku, jaki wybierzemy, możemy liczyć nie tylko na zabawę sylwestrową, ale również atrakcje wycieczki.

Sylwester w mieście

Czarodziejska atmosfera Paryża sprawi, że zabawa na Polach Elizejskich będzie z pewnością niezapomnianym przeżyciem. Za pięciodniową wycieczkę autokarową do stolicy Francji zapłacimy około 600 zł od osoby. Na miejscu czekają na nas koncerty międzynarodowych gwiazd, zapierający dech w piersiach pokaz fajerwerków oraz szereg innych atrakcji. – W Sylwestra wszyscy tłumnie gromadzimy się na placach, zajadamy łakociami i w nieskończoność wznosimy toasty. Atmosfera jest wspaniała! – relacjonuje Sephien, student z Francji.

Do spędzenia u siebie Sylwestra zapraszają również inne wielkie stolice – Budapeszt, Praga, Wiedeń, Wilno, a także Rzym i Wenecja. Ceny wyjazdów wahają się od 400 do 1000 zł za osobę. Ci, którzy zdecydują się pożegnać rok 2010 na placu Św. Marka, muszą pamiętać aby koniecznie zaopatrzyć się w barwną maskę. Z kolei wielbiciele muzyki poważnej powinni wybrać się do Wiednia i Nowy Rok przywitać w słynnej Operze Wiedeńskiej. Tylko w Sylwestra i Nowy Rok wystawiana jest tam operetka „Zemsta Nietoperza” Johana Straussa. Bilety na spektakl 31 grudnia są jeszcze dostępne w cenie od 36 euro za osobę. Można je kupić poprzez stronę internetową Opery.

Wypoczynek na śniegu

Jedną z najchętniej wybieranych form spędzania urlopu zimowego są wyjazdy na narty. Serwis otoWakacje.pl posiada w swej ofercie ponad 2,5 tysiąca ofert noclegów i pobytów w polskich górach, z czego pół tysiąca propozycji zostało przygotowanych specjalnie na ten świąteczny czas – podaje Katarzyna Nowaczyk, dyrektor serwisu ogłoszeń turystycznych otoWakacje.pl.

Pobyt w Bieszczadach lub Tatrach może wiązać się nie tylko z wędrówkami górskimi, ale również z odnową biologiczną. Dlatego warto zabrać ze sobą, oprócz sprzętu zimowego, kostium kąpielowy – po całym dniu na stoku zawsze miło odpocząć w basenie lub ogrzać się w saunie. Natomiast w noc sylwestrową wystarczy wziąć szampana w dłoń i wraz z bliskimi przywitać Nowy Rok na stoku. Dzięki orzeźwiającej mroźnej aurze nawet najmłodsi wytrzymają do północy!

Za granicą na narciarzy czekają stoki na Słowacji, w Czechach, Austrii lub Włoszech. Wybór zależy od naszego budżetu i potrzeb. Nowy sprzęt najlepiej przetestować w alpejskiej „Dolinie Słońca” we Włoszech, znanej z pięknej pogody oraz obfitych opadów śniegu. Za siedem noclegów w kilkuosobowym apartamencie zapłacimy łącznie około 8500 zł. Natomiast za tydzień w austriackim kurorcie górskim Kaprun zapłacimy od 3 tys. do nawet  9 tys. zł od osoby. Pobyt na Słowacji czy w Czechach to zdecydowanie najmniejszy wydatek – 2-3 tys. zł za sześć noclegów.

0 comments: