Karyntia – radość na austriackich stokach i śnieg po południowej stronie Alp

2.12.14 Anonimowy 0 Comments

Przyjedź, a odżyjesz – żadne inne miejsce nie dotrzyma tej obietnicy w takim stopniu, jak położona na południu Austrii słoneczna Karyntia. Tutaj zimowe marzenia o bezgranicznych narciarskich przyjemnościach na szerokich, specjalnie przygotowanych trasach, a także o urozmaiconych atrakcjach pozanarciarskich stają się rzeczywistością.


Zachód słońca w Klagenfurcie © Franz Gerdl Kaernten Werbung.jpg.2613130
Karyntia posiada korzystne położenie geograficzne w regionie alpejsko-adriatyckim, co sprawia, że jej mieszkańcy szczególnie często mogą się cieszyć słonecznymi dniami, a na gości czeka tutaj łagodna, choć obfitująca w śnieg zima,
a także około 100 godzin słońca więcej niż na innych terenach narciarskich na zachód od głównej grani Alp. Zimą 2013/2014 mieszkańcy Karyntii odnotowali najobfitsze opady śniegu w całych Alpach, a Lodowiec Mölltal zwyciężył
w rankingu ośrodków narciarskich, zorganizowanym przez Skiresort, największy na świecie portal zajmujący się testowaniem terenów narciarskich.

Karyncka zima oferuje szeroką paletę zimowych rozrywek. 23 ośrodki narciarskie, w tym zarówno takie, które są położone na wysokości do 3000 m n.p.m., jak i takie, które stanowią wspaniały urlopowy cel dla rodzin, gwarantują, że każdy znajdzie swój wymarzony stok. Niektóre z nich zaliczają się nawet do najlepszych stoków w Austrii, a nawet w Europie. Ośrodek narciarski w Nassfeld został uznany przez dwa portale poświęcone tematyce górskiej, www.bergfex.at oraz skiresort.de, za jeden z najlepszych europejskich terenów narciarskich. W 2015 r. w Karyntii ponownie odbędą się Zawody narciarskie Pucharu Świata. Ponadto w dniach od 10 do 11 stycznia najszybsze narciarki świata przyjadą do Bad Kleinkirchheim, aby zmierzyć się w zjazdach i w superkombinacji alpejskiej.
Zarówno gości, jak i mieszkańców Karyntii z pewnością ucieszy fakt, że za szczególnie przyjazne dla turystów dbających
o swój budżet – nie tylko dla rodzin – uznane zostały karnety Topskipass Kärnten-Osttirol-Gold, a także wiele regionalnych karnetów i ofert obejmujących również dodatkowe atrakcje.

Narciarstwo dla rodzin, profesjonalistów i osób powracających na stoki po dłuższej przerwie
Karyntia to świetne miejsce nie tylko dla profesjonalnych narciarzy. Jest ona również uznawana za ulubiony cel ferii zimowych dla dzieci i osób, które pragną odświeżyć umiejętności jazdy na nartach. Prawie 900 kilometrów stoków w 30 ośrodkach narciarskich Karyntii i Tyrolu Wschodniego, większość z których została odznaczona specjalnym narciarskim znakiem jakości, oferuje przede wszystkim przyjemne i bezpieczne zjazdy rodzinne, łagodne nachylenia i spokojną atmosferę. Wytrawniejsi narciarze znajdą dla siebie wyboiste stoki, strefy jazdy freeride oraz parki rozrywki. A wszystko to czeka na turystów aż do Wielkanocy, ponieważ podczas gdy w dolinach spod ziemi wychylają się pierwsze oznaki wiosny, a rowerzyści przygotowują do sezonu swoje jednoślady, w górach narciarze wciąż ścigają się z promieniami wiosennego słońca.

Naucz się jazdy na nartach – sukces murowany!
Kursy narciarskie organizowane przez certyfikowane karynckie szkoły narciarskie sprawią, że już wkrótce strach przed nartami odejdzie w niepamięć, co więcej, z gwarancją skuteczności. Przez trzy dni początkujący nauczą się jazdy na nartach na poziomie, który pozwoli im z łatwością pokonać każdy oznakowany na niebiesko stok. Cena za kurs, zarówno dla dzieci, jak i dla osób dorosłych, wynosi 129 euro i obejmuje również wyposażenie. Szkoła oferuje gwarancję zwrotu ceny, jeśli sukces nie zostanie osiągnięty.

Bezpieczny come back z własnym trenerem

Nawet jeśli umiejętności jazdy na nartach nie da się zapomnieć, osoby po dłuższej przerwie na stoku często nie są pewne swoich sił. Dlatego też karynckie szkoły narciarstwa i snowboardu oferują specjalne kursy dla osób powracających na stoki, w ramach których profesjonalni nauczyciele narciarstwa uczą kursantów w sposób indywidualny lub grupowy najnowszych technik jazdy. Satysfakcja z bezpiecznej jazdy na nartach lub na snowboardzie gwarantowana!

Zima jest rodzaju żeńskiego
Odpręż się i zapomnij o codzienności. Zrelaksuj się i przynajmniej raz pomyśl tylko o sobie. Przypomnij sobie dawne czasy, usiądź przy śniadaniu bez makijażu i porozmawiaj na tematy, które sprawiają Ci przyjemność. Ten rodzaj relaksu najbardziej skuteczny jest w towarzystwie najlepszej przyjaciółki. Dla wszystkich pań, które chciałyby go wypróbować, mamy teraz specjalne „Pakiety dla Kobiet‟.
Ważny we wszystkich ośrodkach narciarskich „Pakiet dla Kobiet‟ obejmuje: 2 dni kursu jazdy na nartach/na snowboardzie w małych grupach (2 godz. dziennie) wraz z wypożyczeniem nart/deski snowboardowej, alternatywny program trzeciego dnia – testowanie różnych sportów zimowych, takich jak wędrówka na rakietach śnieżnych, sanki, narty biegowe.
Aby pobyt przebiegał naprawdę bezstresowo i przyjemnie, możliwe jest również rozpoczęcie kursu w późniejszym dniu. Oferta obowiązuje od 7 do 31 stycznia oraz od 1 marca do końca sezonu.

Szczęśliwe chwile poza stokiem
Wiele radości sprawi koneserom mnóstwo rozrywek, stanowiących alternatywę dla nart. Wielbiciele jazdy na łyżwach oraz alpejskiej odmiany curlingu, zwanej Eisstockschießen, mają do dyspozycji liczne jeziora, między innymi Jezioro Weissen o powierzchni 6,5 km2, stanowiące największe naturalne lodowisko w Europie. Karyntia od dawna jest ulubionym celem amatorów wędrówek na nartach i indywidualistów. Trasy dla narciarzy biegowych, oświetlone tory saneczkowe czy też wycieczki na rakietach śnieżnych gwarantują urozmaicony urlop. Ponadto wielu niezapomnianych przeżyć dostarczą takie rozrywki, jak romantyczne wędrówki przy świetle księżyca, czy też pierwszorzędne wycieczki do Parku Narodowego Wysokich Taurów z profesjonalnymi przewodnikami.

Zimowe zabiegi wellness na dobre zakończenie narciarskiego dnia
Szybko odzyskać siły i doładować akumulatory można zarówno w termach Bad Kleinkirchheim, Kärnten Therme
w Warmbad-Villach, jak i w Łaźni Karynckiej nad Jeziorem Millstatt oraz Wörther. Niezapomnianych chwil relaksu dostarczą również podgrzewane baseny hotelowe w Zamku Seefels nad Jeziorem Wörther, w hotelu Hochschober położonym na górze Turracher Höhe oraz w hotelu Koller’s nad Jeziorem Millstatt. Ponadto w wielu hotelach –
w zależności od rodzaju pobytu i regionu – oferowane są tradycyjne i regionalne zabiegi SPA, np. sauna oraz masaże
z walerianą lub z limbą.

Tradycja i kuchnia
Niezwykłego uroku nadają karynckim zimom regionalne zwyczaje, koncerty chóralne, a także nastrojowe jarmarki bożonarodzeniowe, m. in. w Klagenfurcie, Villach, Velden czy nad Jeziorem Millstatt. Do specyficznych regionalnych zwyczajów należą m. in. „Klöckeln” – adwentowe zbieranie datków w Dolinie Gegend, topienie choinki w jeziorze czy też organizowana w lutym procesja z lampionami w postaci miniaturowych kościołów w Bad Eisenkappel.
Oprócz bogactwa regionalnych zwyczajów szczególną pozycję w Karyntii zajmuje kuchnia. Karyncka alpejsko-adriatycka kuchnia łączy świeże, regionalne składniki, stare tradycje kulinarne oraz ich nowe interpretacje w wyśmienitą całość. Można tutaj spróbować domowego wina, moszczu czy likieru. Jak przystało na prawdziwie autentyczną kuchnię, odzwierciedla ona nie tylko różnorodność regionalną, lecz także aktualną porę roku. Koniecznie skosztuj typowo karynckich specjałów: pierogów Käsnudel, ciasta drożdżowego Reindling, karynckiego pstrąga Laxn, boczku Gailtaler Speck oraz nalewki na limbie Zirbenschnaps.

Przybądź do nas szybko i bezpiecznie
Do Karyntii można bezpiecznie i łatwo dojechać własnym samochodem. Osoby przylatujące samolotem mogą dotrzeć
z lotniska do hotelu shuttle busem. Również dla podróżujących pociągiem przygotowano specjalne zniżki.

0 komentarze: