Austria: Jarmarki bożonarodzeniowe w Salzburgu

2.12.14 Anonimowy 1 Comments

Miasto Salzburg ze swej natury doskonale się nadaje na świąteczną scenerię. Historyczny Jarmark Bożonarodzeniowy przy Placu Katedralnym i Rezydencji na salzburskim Starym Mieście i Jarmark Świąteczny przy Mirabellplatz roztaczają urok tradycji i kuszą świątecznymi smakami.


 

getreidegasse--tourismus-salzburg.jpg.2673115
Dźwięki słynnej kolędy „Cicha noc”, która powstała właśnie w okolicach Salzburga, potęgują świąteczny nastrój na miejskich jarmarkach. Kolęda, po raz pierwszy zaprezentowana przez Franza Xavera Grubera i Josefa Mohra 24 grudnia 1818 w kościele pw. Św. Mikołaja w Oberndorfie koło Salzburga, od niemal dwóch wieków porusza serca ludzi wszystkich narodowości i kultur. Jest ona także wyrazem głębokiej refleksji i duchowej tęsknoty za pokojem.Tradycja i sceneria Salzburskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego (20.11- 26.12.2014) perfekcyjnie wprawiają odwiedzających w świąteczny nastrój. Przepiękny plac przed katedrą, kramy w starym stylu i usiane gwiazdami niebo oraz jakość obszernej oferty co roku zachwycają gości. Salzburski jarmark wprawia w uniesienie wszystkie zmysły – wśród kramów niesie się woń grzanego wina, a oczy sycą się wyłożonymi na stoiskach szlachetnymi i fantazyjnymi towarami, nowymi i w stylu retro. Występy tradycyjnych chórów i zespołów dziecięcych z salzburskich szkół rok w rok cieszą się wielkim powodzeniem wśród słuchaczy. (www.christkindlmarkt.co.at)

Jarmark świąteczny przed Pałacem Mirabell (20.11- 24.12.2014) w ostatnich latach zdobywa coraz większą popularność. Świąteczne specjały, grzane wino i misternie przystrojone kramy kuszące niezwykłymi towarami zachęcają do dłuższych spacerów. Jarmark Świąteczny na Mirabellplatz w Salzburgu przyciąga gości pięknem dawnej tradycji, a zapachami i smakami świątecznych potraw oraz dobrymi pomysłami na gwiazdkowe prezenty wprawia odwiedzających w świąteczny nastrój. (www.weihnachtsmarkt-salzburg.at)

Hellbrunner Adventzauber to jarmark adwentowy w Hellbrunn. Romantyczny pałacowy dziedziniec, oświetlona pochodniami ścieżka i ogromny adwentowy kalendarz podsycają radość oczekiwania na gwiazdkę. Romantyczne kramy, świąteczne przysmaki, oryginalne pomysły na prezenty i sanie dla dzieci zaprzężone w prawdziwe renifery przypominają, że do świąt już niedaleko. Nastrojowy program atrakcji jarmarku ulokowanego między oranżerią a parkiem przed Pałacem Hellbrunn przyniesie w tym roku wiele romantycznych przedświątecznych chwil. (www.hellbrunneradventzauber.at)

1 komentarz: