City break - polski sposób na udany wypoczynek

18.8.14 Anonimowy 0 Comments

Wysokie temperatury w drugiej połowie wakacji nie odstraszyły Polaków przed zwiedzaniem dużych miast. To właśnie krótkie wypady do Europy zdominowały tegoroczny sierpniowy długi weekend.

rzym

fot. PojechaneWakacje.pl

City break zwykle wybierane są najchętniej wczesną jesienią i wiosną, jednak układ wolnych dni składających się na długi weekend w sierpniu powoduje, że również teraz dużą popularnością cieszą się krótkie wyjazdy do dużych europejskich miast.

Jak wynika z analizy serwisu Lataj.pl, w sierpniu turyści najczęściej rozważali spędzenie przedłużonego weekendu w Lizbonie, Paryżu i Stambule, który w ostatnich miesiącach cieszy się coraz większą popularnością wśród planujących krótkie wyjazdy. Na wyszukanie optymalnego połączenia, podróżujący dawali sobie średnio 17 dni przed planowaną datą wylotu.

- Na ten stosunkowo krótki okres wyprzedzenia wpływ może mieć doskonała letnia pogoda w Polsce, która powodowała, że decyzja o wyjeździe na długi weekend podejmowana była spontanicznie, na przykład pod wpływem promocyjnych cen oferowanych przez przewoźników – komentuje Kinga Fromlewicz z Lataj.pl

U uwagi na ograniczenia czasowe jakie stawia przed turystami wyjazd na kilka dni, aż 80% z nich szukało przelotu bezpośredniego, aby nie tracić dodatkowych godzin na przesiadki. Najczęściej wybieranymi na letnie city break były bilety dla dwóch dorosłych osób. Średnio za bilet do Lizbony i Stambułu trzeba było zapłacić 1400-1600 zł. Mniej wyniosła średnia cena za lot do Paryża, bo niewiele ponad 700 zł.

 

0 komentarze: