Austria: Eurowizja w Wiedniu

11.8.14 Anonimowy 0 Comments

60. edycja corocznie organizowanego Konkursu Piosenki Eurowizja odbędzie się w Wiedniu. W maju 2015 stolica Austrii zostanie gospodarzem jednej z najbardziej rozpoznawalnych telewizyjnych imprez muzycznych.  

Conchita Wurst eurowizja

Conchita Wurst. Rozdanie nagród 2014 © Andres Putting (EBU)

Conchita Wurst eurowizja 2

Conchita Wurst. Rozdanie nagród 2014 © Andres Putting (EBU)

W 2014 austriacki wykonawca skrywający się pod pseudonimem artystycznym Conchita Wurst z piosenką „Rise Like a Phoenix“ zebrał najwięcej głosów jury i publiczności. Tym samym został zwycięzcą konkursu „Eurowizja 2014“ i zapewnił Austrii tytuł gospodarza kolejnej edycji konkursu.

Austriacka telewizja ORF wraz z Europejską Unią Nadawców z trzech miast-kandydatów ubiegających się o organizację wydarzenia – Graz, Innsbruck i Wiedeń, na gospodarza wybrały stolicę Austrii. Wiedeń już wielokrotnie gościł duże wydarzenia artystyczne i według komisji najbardziej nadaje się na zorganizowanie półfinałów i finałów tej imprezy muzycznej. Celem organizatorów jest przygotowanie wydarzenia, które zachwyci Europę i z którego będzie dumna cała Austria.

Koncerty w ramach półfinałów (19. i 21. maj 2015) i finału (23 maj 2015) odbywać się będą na scenie wiedeńskiej Stadthalle, jednej z najważniejszych aren widowiskowo-sportowych w Europie. Zorganizowano tutaj już ponad 10.000 międzynarodowych wydarzeń artystycznych, koncertów najważniejszych gwiazd z całego świata jak The Rolling Stones, Elton John czy Lady Gaga i ponad 70 wydarzeń sportowych w ramach mistrzostw świata i Europy. Obiekt pomieści ok. 16.000 fanów konkursu.

Konkurs Piosenki Eurowizja w Wiedniu

  • 19-23 maj 2015

  • Wiener Stadthalle

  • Roland-Rainer-Platz 1,

  • 1150 Wiedeń,

  • www.stadthalle.com


 

0 komentarze: