Alfred Hitchcock,

Jak Tarantino, nakręć tu własny film. Park Filmowy Babelsberg zaprasza

30.4.13 Anonimowy 0 Comments

Rozpoczął się kolejny sezon w Parku Filmowym Babelsberg w Poczdamie. Miejsce to jest interesującym połączeniem edukacji i zabawy, gdzie można nie tylko zapoznać się z filmowym rzemiosłem, ale i obejrzeć pokazy na żywo, m.in. kaskaderów filmowych, czy pasjonujące seanse w kinach przyszłości 4D i XD.Park Filmowy Babelsberg jest parkiem tematycznym, położonym tuż obok jednych z najstarszych studiów filmowych na świecie, które w ubiegłym roku świętowały 100-lecie swego istnienia.

Babelsberg. Tu tutaj historię filmu pisał swym monumentalnym „Metropolis” Fritz Lang, swą światową karierę rozpoczynali Marlena Dietrich i Billy Wilder, filmowego fachu uczył się młody Alfred Hitchcock, Roman Polański kręcił obsypanego nagrodami „Pianistę”, Quentin Tarantino „Bękarty Wojny”, a przed kamerami w różnych produkcjach występowali Kevin Spacey, Tom Cruise, Brad Pitt, Kate Winslet, Christoph Waltz i wiele innych znakomitych nazwisk świata filmu. To tutaj także narodziło się i stąd popłynęło w świat wiele technicznych innowacji, które przyczyniły się do postępu światowej kinematografii. W międzyczasie rozwinął się tutaj także znaczący regionalny ośrodek medialny, zwany Medialnym Miasteczkiem, powstały studia telewizyjne i radiowe, swe siedziby przeniosło tu już około 100 medialnych przedsiębiorstw.

Park Filmowy to część tego kompleksu, gdzie zwiedzający mogą, w cieniu znamienitej tradycji oraz pośród fascynujących dekoracji i wystaw, zapoznać się z pracą specjalistów od filmowego rzemiosła, przekonać się, jakie zawody skupiają się przed i za kamerą oraz ile zamiłowania do szczegółu potrzeba do stworzenia perfekcyjnej filmowej iluzji. Porcje filmowej wiedzy uzupełniane są jedyną w swoim rodzaju ofertą rozrywkową, jak pokazy na żywo czy wielowymiarowe projekcje 4D i XD (z całością oferty mogą się Państwo zapoznać w pozostałej części niniejszego serwisu).

Dzięki temu Park Filmowy Babelsberg stanowi niezwykle interesujące połączenie zabawy i wiedzy, edukacji i rozrywki, a równocześnie znakomite urozmaicenie klasycznego programu wycieczek do Poczdamu czy Berlina.

Tu każdy znajdzie tu coś dla siebie. Aspekt poznawczy oraz atrakcyjne oferty dla grup przyciągają wycieczki szkolne i dorosłych, seniorzy wspominają dawne gwiazdy i filmy, rodziny spędzają całe niedziele, a firmy integrują swoje zespoły, mogąc m.in. nakręcić własny film.

Show kaskaderówSpektakularne show akcji! Zawodowi kaskaderzy ze znanej w międzynarodowej branży filmowej ekipy Stuntcrew Babelsberg (współpraca m.in. przy filmach „Bękarty wojny” Q. Tarantino, „Walkiria” B. Singera czy „Anonimus” R. Emmericha) prezentują wybuchową mieszankę manewrów samochodowych, skoków, potyczek oraz efektów pirotechnicznych. Zobaczcie Państwo, jak wiele zręczności, fachowej wiedzy i dyscypliny potrzeba do inscenizacji pościgów, scen walk czy eksplozji.

Pokaz odbywa się w jedynym tego rodzaju w całych Niemczech amfiteatrze „Wulkan“, mieszczącym do 2500 widzów.

30-minutowe show odbywa się codziennie o godz. 14.30 (wstęp od godz. 14.00).

Możliwe jest zwiedzanie z polskojęzycznym audioprzewodnikiem

Godziny otwarcia i ceny


od 23 marca do 3 listopada 2013, codziennie* od godz. 10 do 18

*W kwietniu i wrześniu w poniedziałki nieczynne.

Wejście oraz wjazd + parking dla pojazdów: Großbeerenstraße
14482 Potsdam-Babelsberg

Info-Hotline: +49 (0)331 72 127 50
E-Mail: info@filmpark.de
Bilety indywidualne 2013


KategoriaCena
Dorośli21,00 Euro od os.
Os. niepełnosprawne  (od 50%, za okazaniem dokumentu potwierdzającego, w przypadku konieczności obecności opiekuna opiekun wstęp wolny, wymagany odpowiedni dokument potwierdzający takową konieczność)14,00 Euro od os.
Dzieci (od 4 do 16 lat)14,00 Euro od os.
Dzieci (od 0 do 3 lat)wstęp bezpłatny
Bilet zapoznawczy - Schnupperticket14,00 Euro od os.
Bilet Dzień Wnuczka (ważny dla babci i dziadka oraz 2 wnuków 4-16 lat, ważny tylko w pon i pt w całym sezonie oprócz lipca i sierpnia oraz oprócz dni świątecznych)34,00 Euro za bilet
Bilet rodzinny (2 dorosłych + do 3 dzieci 4-16 lat)60,00 Euro za bilet

Bilety łączone - Kombiticket 2013


 
KategorieCena
Bilet rodzinny Kombiticket (FILMPARK + Extavium , 2 os. dorosłe ] do 3 dzieci 4-16 lat) 

Bilety sezonowy 2013


KategoriaCena od osoby
49,00 Euro
Audioprzewodnik (jęz. niem. i ang.)2,00 Euro (+ zdeponowanie dowodu tożsamości)
Opłata parkingowa za 1 dzień3,00 Euro

za: germany.travel, filmpark-babelsberg.de

 

0 komentarze: