Aphrodite Hills,

Cypr: InterContinental Aphrodite Hills Resort Hotel (recenzja)

10.4.15 Anonimowy 1 Comments

Cypr wielu ludziom kojarzy się z pięknymi plażami i słodkim leniuchowaniem w promieniach słońca. Jednak wyspa ma wiele więcej do zaproponowania niż tylko pławienie się w lazurowej wodzie tuż przy skałach Afrodyty. Można na przykład... grać w golfa.


Gdy w nocy, prosto z lotniska, trafiłam do InterContinental Aphrodite Hills Resort Hotel, nie miałam pojęcia, że w tym luksusowym miejscu czeka mnie wielka przygoda. Rankiem, kiedy otworzyłam okno, wręcz zamarłam. Widok był oszałamiający. Na pierwszym planie, na pięknym zielonym polu grali golfiści, w tle szumiało lazurowe Morze Śródziemne.
Szybko przekonałam się, że trafiłam do hotelu usytuowanego na jednym z najlepszych pól golfowych na Cyprze. Aphrodite Hills Resort dysponuje 18-dołkowym polem golfowym klasy mistrzowskiej, rozłożonym na ponad 6 tys. metrów kw. Wszystko tuż obok skał, przy których Afrodyta, bogini miłości, wyłoniła się z morskiej piany.
Hotel i jego otoczenie zaprojektował znany architekt, Cabell Robinson. Stworzył raj nie tylko dla doświadczonych graczy o różnym poziomie umiejętności, ale też początkujących osób, stawiających pierwsze kroki w tej dziedzinie sportu.

fot. TravelerdeLuxe.pl


Choć InterContinental często wybierają golfiści, to miejsce jest idealne również dla par i rodzin. Dla wszystkich, którzy chcą po prostu odpocząć. Hotel oferuje 290 luksusowych pokoi i apartamentów, a wszystkie wnętrza to subtelne połączenie współczesnej elegancji i cypryjskiej  tradycji. Część apartamentów posiada łączone pokoje (idealne dla młodych rodzin) i  jacuzzi na świeżym powietrzu lub prywatne baseny z widokiem na piękne pola golfowe i  morze. Jest tu wspaniale wyposażone spa i kaplica, w której można... wziąć ślub, a w jednej z eleganckich hotelowych restauracji urządzić niezapomniane wesele. To miejsce dla tych, którzy cenią komfort i dyskretną obsługę, choć i ta zaskakuje. Polskich gości witają bowiem nasi rodacy. Pracują tu na różnych stanowiskach, również menadżerskich.

Z tego miejsca usatysfakcjonowani wyjadą także miłośnicy dobrych smaków. W sumie jest tu 11 restauracji. Mesogios Mediterranean Restaurant oferuje menu z szerokim wyborem dań kuchni śródziemnomorskiej. Specjalnością są tu świeże ryby i doskonałej meze z rybami, krewetkami czy kalmarami w roli głównej. Pithari Taverna to miejsce dla miłośników lokalnej kuchni. Tawerna oferuje typowe cypryjskie dania, organizuje też wieczory z miejscową muzyką. Resatauracja Leander specjalizuje się natomiast w kuchni Euro-Azji. Będąc tu nie wolno ominąć restauracji w Golf Club. Przylegająca do pola golfowego oferuje nie tylko pyszne i wyszukane menu, ale także wspaniałe widoki i możliwość podglądania graczy.1 komentarz:

  1. Piękne widoki. Cypr jest super, tylko trochę drogo

    OdpowiedzUsuń