Ciekawe miejsca,

Podróż w czasie niedzieli w Krasiejowie

1.7.12 Anonimowy 0 Comments

W niedzielę, 1 lipca w JuraParku w Krasiejowie odbyła się premiera filmu 8 Minut z Historii Wszechświata – jednej z pierwszych polskich produkcji dokumentalnych zrealizowanych w technologii 3D Stereo.



Film powstał na specjalne zamówienie JuraParku i od lipca będzie wyświetlany w Tunelu Czasu – multimedialnym kinie, miejscu magicznym, które pozwala odbyć podróż miliony lat wstecz.

- 300 - metrowy tunel zwiedza się na pokładzie Kapsuły Czasu – mówi Witold Szymula, kierownik parku – Dzięki wykorzystaniu współczesnej technologii, foto realizmu oraz wielu dodatkowych efektów specjalnych udało się przedstawić w niezwykle realistyczny sposób dzieje materii od powstania Wszechświata, aż do momentu złożenia kości prehistorycznych zwierząt w ziemi krasiejowskiej.

Od niedawna w JuraParku działa także Prehistoryczne Oceanarium. Zastosowana technologia cyfrowa pozwala obserwować podwodny świat nieistniejących już dziś zwierząt morskich. Można tu spotkać m.in. megalodona – blisko 20 – metrowego rekina czy liopleurodona – gada, który posiadał czterdziestocentymetrowe zęby.

Zwiedzający w upalne letnie dni mogą również skorzystać z plaży z miejscem wyznaczonym do kąpieli. Akwen podzielony jest na cztery sektory; brodzik dla dzieci, strefę dla dorosłych o głębokości do dwóch metrów, miejsce przeznaczone dla kajaków i rowerków wodnych oraz sektor dla pływających elektrycznych kaczuszek.

0 comments: