Czechy,

Wypróbuj pola golfowe w Czechach

7.5.12 Anonimowy 0 Comments

Przyjedź do Republiki Czeskiej sprawdzić własne zdolności gracza w golfa. Z prawie setki pól golfowych wybierze sobie zarówno początkujący jak również profesjonalista. Wybierać możesz nie tylko w zależności od poziomu własnych umiejętności grania. Jeżeli chętnie połączysz granie z przyjemnym relaksem, na pewno docenisz jeden z wielu kompleksów golfowych w miejscowościach uzdrowiskowych. Jeżeli jesteś oczarowany historią i romantycznym środowiskiem zamku, będziesz zachwycony z gry w parku zamkowym.Wypróbuj pola golfowe w Czechach

Republika Czeska – Republika golfowa


W Republice Czeskiej znajduje się blisko setki pól golfowych i 46 z nich oferuje przynajmniej 18 dołków. Dlatego Republika Czeska jest nazywana Republiką golfową. Najwięcej pół golfowych znajduje się w czeskiej stolicy i jej najbliższej okolicy. Następnym ulubionym miejscem jest obszar Zachodnich Czech, gdzie można połączyć grę z pobytem w uzdrowisku. Dużą ilość kompleksów golfowych oferuje również obszar Północnych Moraw w okolicach Ostrawy. Tutejszym polom golfowym króluje Prosper Golf Resort Čeladná (Czeladna), gdzie już kilka razy odbywał się turniej PGA European Tour.


Zagraj w parku zamkowym albo z widokiem na zamek Karlštejn (Karlsztejn)


Republika Czeska oferuje cały szereg pól golfowych usytuowanych w parkach zamkowych albo w okolicach zamków. Ogrody angielskie dostarczą Twoim przeżyciom  golfowym wzniosłej atmosfery. Pole golfowe w parku zamkowym oferuje na przykład Queen’s Park Golf Club Myštěves (Mysztiewes). W kompleksie Karlštejn Golf Resort możesz grać z porywającym widokiem na ten słynny zamek czeski.


Połącz golf z relaksem w uzdrowisku


W obszarze uzdrowiskowym Zachodnich Czech znajdziesz dużą ilość pól golfowych. Gracze w golfa z całego świata szukają tu kombinacji gry i wellness. Golf w miejscowościach uzdrowiskowych posiada bogatą tradycję. Pierwsze pole golfowe na obszarze Czech zostało otwarte w 1904 roku w Karlowych Warach. Pole golfowe w pobliskich Mariańskich Łaźniach otworzył rok później Król Edward VII. W 2003 roku Królowa Elżbieta II przyznała temu kompleksowi prawo do używania przydawki „królewski”.


Wspieraj graczy klasy światowej na turniejach w Czechach


W dniach 22. – 24. czerwca odbędzie się w Albatross Golf Resort, w ramach European Ladies Tou, drugi rocznik Raiffeisen Prague Golf Masters. Albatross Golf Resort w ubiegłym roku wygrał tytuł najlepszego czeskiego kompleksu golfowego a uczestniczki European Ladies Tour grę na nim bardzo sobie chwaliły. Znajdziesz go w bezpośredniej okolicy Pragi. European Senior Tour będzie gościć resort Casa Serena, i to w terminie 14 - 16 września 2012 roku. Największe osobowości gry w golfa będziesz mógł podziwiać w przepięknym parku tego byłego zamku myśliwskiego, który znajduje się w okolicach Kutnej Hory (Kutná Hora), 53 km od Pragi.


Graj korzystnie


Republika Czeska za pomocą projektu 1 fee dla 2 graczy wspiera golf. Udział w projekcie bierze również agencja CzechTourism. Vouchery umożliwiają grę dwóch osób, i to za cenę jednego fee na czterdziestu polach golfowych. Możesz je wykorzystać aż do końca roku 2012. Więcej informacji znajdziesz na stronach www.1fee2golfers.eu.


Na niniejszych stronach możesz pobrać broszurę z przeglądem wszystkich kompleksów golfowych w Republice Czeskiej: http://www.czechtourism.com/CzechTourism/media/CzT-Media/Files/Brochures/eng/golf-guide/index.html

źródło czechtourism.com

0 comments: