Miasta

„Poznań za pół ceny 2012” już za tydzień

19.4.12 Anonimowy 1 Comments
Jubileuszowa, bo piąta edycja akcji będzie rekordowa pod względem liczby partnerów oraz programu turystycznego. – Udało nam się zebrać 150 partnerów, a wśród nich nie tylko hotele, restauracje i muzea – mówi Jan Mazurczak, dyrektor koordynatora akcji - Poznańskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej. W tym roku wśród partnerów akcji znajdziemy bowiem także teatry, kino, symulator samolotu Cirrus, ścianę wspinaczkową, tenis, squash, badminton, bowling, bilard, paintball, spa, parki linowe czy grotę solną. Oferty uzupełniają także obiekty cieszące się bardzo dużą popularności wśród turystów, jak Nowe ZOO z nową Słoniarnią, Palmiarnia z 17 tysiącami roślin czy nowo otwarte Termy Maltańskie z imponującym kompleksem kilkunastu saun. Za pół ceny zobaczymy też tegoroczną wystawę fotograficzną „Word Press Photo”. Z akcji ucieszą się zapewne także miłośnicy rogali marcińskich, które także będzie można skosztować taniej.


Projekt po raz pierwszy zyskał wymiar metropolitalny, taniej będzie więc też u partnerów z podpoznańskich gmin - w Kórniku, Puszczykowie, Swarzędzu, Stęszewie, Czerwonaku, Suchym Lesie czy w Tarnowie Podgórnym Dlatego jeszcze dziś warto rezerwować sobie czas na Poznań. Wciąż dostępne są pokoje w poznańskich hotelach i hostelach, a za najtańsze noclegi zapłacimy już od 22 zł.


Rabaty to jednak nie wszystko. W weekend 28-29 kwietnia 2012 r. na turystów czeka także bogaty i unikalny program turystyczny. Udostępniony dla turystów będzie XIX-wieczny pruski fort IIa, po którym turystów oprowadzać będą przewodnicy ubrani w historyczne mundury, na miejscu powstanie obóz wojskowy. Pojawią się zabytkowe pojazdy oraz wojskowa grochówka. Bezpłatnie będzie można zwiedzić Poznań, spacerując kilkunastoma tematycznymi szlakami (w tym trasą „Kryminalny Poznań”), otwarte zostaną podziemia kościoła farnego czy komnaty Zamku Cesarskiego. W ramach akcji odbędą się także przechadzki Traktem Królewsko-Cesarskim, po którym oprowadzać będą przewodnicy w monarszych strojach.


Szczegóły dotyczące akcji „Poznań za pół ceny” oraz jej partnerów znajdują się na stronie www.poznan.pl/polceny. W ramach akcji przygotowano także propozycje dla turystów zagranicznych. Uruchomiono stronę internetową w wersji angielskiej (www.poznan.pl/halfprice), a także przygotowano wycieczki z przewodnikiem w języku niemieckim i angielskim.
----


Akcja „Poznań za pół ceny” organizowana jest w Poznaniu od maja 2008 r. To pierwsza tego typu akcja w Polsce, która z roku na rok akcja zdobywała coraz więcej partnerów. Wielokrotnie ją nagradzano, a pomysł na weekend za pół ceny zaczęły kopiować inne miasta.


 


 


 

1 komentarz:

  1. Każdy spośród nas zetknął się z problemem, rekomenduję zapoznanie się z faktem.

    OdpowiedzUsuń