aktor,

Jeremy Irons wychwala Portugalię

16.4.12 Anonimowy 0 Comments

Aktor Jeremy Irons, który przebywa w Lizbonie w związku ze zdjęciami do filmu „Nocny pociąg do Lizbony”, zachwycony jest doskonałą, portugalską kuchnią, „magiczną” muzykę fado oraz piękno tutejszych krajobrazów. 

Podczas kolacji na pokładzie historycznego żaglowca portugalskiej marynarki wojennej - Creoula, w obecności Sekretarza Stanu ds. Turystyki, pani Ceciliii Meireles, Jeremy Irons określił Lizbonę jako „wyjątkowe miejsce” w Europie. Aktor zwrócił uwagę na tutejsze wzgórza, małe brukowane uliczki, dobrze zachowane dziedzictwo kulturowe oraz niezwykle jasne światło.

Podczas kręcenia filmu w Portugalii, ekipa miała możliwość uczestniczenia w wieczorze muzyki fado. Ten charakterystyczny dla Portugalii styl muzyczny, a zwłaszcza jego współczesne wykonanie, pozostawił na Jeremy’m Irons’ie niezapomniane wrażenie. - To były absolutnie magiczne i niewiarygodne trzy kwadranse - powiedział.

Aktor przyznał się także do zamiłowania do kuchni portugalskiej.

- Ryby, które tutaj jecie są po prostu fantastyczne! - mówił. - Mógłbym tutaj mieszkać tylko z powodu ryb. Zaskoczyła go informacja, że wiele światowej sławy restauracji, włącznie z tymi w Nowym Yorku, sprowadza ryby złowione w Portugalii.

 Irons zwrócił również uwagę na piękno plaż wybrzeża Alentejo, gdzie kręcono część zdjęć. Jak sam przyznał, od zawsze interesował go związek Portugalii z morzem - kraju, który ma ponad 2000 kilometrów wybrzeża i kilka najpiękniejszych plaż w Europie.Zdjęcia do filmu "Nocny pociąg do Lizbony" (scenariusz powstał na postawie powieści Pascala Mercier’a o tym samym tytule) potrwają w Lizbonie do 15 maja. W obsadzie znajdują się: Jeremy Irons, Bruno Ganza i Charlotte Rampling.

Projekt duńskiego reżysera, Bille Augusta, wspierany jest przez Portugalską Organizację Turystyczną – Turismo de Portugal.

Fot. Turismo de Portugal

0 komentarze: