Accor,

Novotel Warszawa Centrum kończy 50 lat!

20.2.24 mm 1 Comments

Na mapie stolicy pojawił się pięćdziesiąt lat temu. Wtopił się w tło do tego stopnia, że trudno dziś wyobrazić sobie bez niego krajobraz jej tętniącego życiem śródmieścia. Novotel Warszawa Centrum jest częścią historii Warszawy.

Na listę sławnych gości sławnych gości Novotel Warszawa Centrum wpisali się Antoni Słonimski i członkowie zespołu ABBA fot. Accor

Bez wątpienia to także z najokazalszych w kraju hoteli z grupy Accor i trzeci największy hotel w europejskim portfolio AccorInvest – właściciela obiektu, który niezmiennie zachowuje status ikony gościnności opartej na najnowszych trendach światowego hotelarstwa. Dlatego z okazji swoich 50. urodzin, obchodzonych pod hasłem „Zakochaj się na novo! 50 lat novoczesności”, Novotel Warszawa Centrum już dziś zaprasza wszystkich do wspólnego świętowania wielkiego jubileuszu.
 
Czytaj też
 
W 2024 roku Novotel Warszawa Centrum otwiera nowy rozdział swojej długiej historii. W szóstą już dekadę istnienia wkracza pod hasłem „Zakochaj się na novo! 50 lat novoczesności”. Hotel również w tym roku finalizuje rozpoczęty remont, a ukończenie realizowanych na szeroką skalę prac modernizacyjnych, prowadzonych w oparciu o projekt przygotowany przez uznane na całym świecie studio Sundukovy Sisters, symbolicznie wpisuje się w rok celebracji i planowania kolejnych kroków rozwoju. W sumie odnowionych zostanie 14 pięter, w tym 364 pokoje wraz z łazienkami, a także sale konferencyjne na poziomie pierwszym oraz towarzysząca im infrastruktura. Z wyremontowanych przestrzeni będą mogli się cieszyć nie tylko goście, lecz także załoga hotelu, dla której przewidziano nowe przestrzenie wspólne. W ofercie Novotel Warszawa Centrum pojawiły się także pokoje typu superior z zapierającymi dech w piersiach widokami na centrum stolicy.
 
– W tak wyjątkowym momencie naszej historii, jesteśmy dumni, że możemy oferować gościom zupełnie nową jakość w naszym hotelu, dzięki projektowi, który spełnia wszystkie wymogi współczesnego hotelarstwa. Jesteśmy przekonani, że nasi goście będą zachwyceni nowymi przestrzeniami i już zdobywamy pozytywne opinie na ich temat. Myśląc o przyszłości, bardzo ważne jest dla nas zrównoważone podejście do codziennych operacji, które realizujemy w każdym obszarze naszego działania, chcąc wyznaczać trendy w hotelarstwie. Cieszymy się, że możemy rozpocząć obchody naszego jubileuszu od realizacji tak przemyślanej i zrównoważonej inwestycji – mówi Wojciech Kęsik, dyrektor generalny Novotel Warszawa Centrum. 
 
Goście zatrzymujący się w nowych wnętrzach mogą cieszyć się wygodą gwarantowaną przez nowoczesne podejście do designu, w którym prostota i funkcjonalność form tworzą organiczne piękno. Pod tym względem, choć w zupełnie nowej odsłonie, Novotel Warszawa Centrum nawiązuje do swojego dziedzictwa nowoczesnego hotelarstwa.
 
Historia Novotel Warszawa Centrum, dawnego Hotelu Forum wzniesionego dla Polskiego Biura Podróży Orbis, rozpoczęła się 24 stycznia 1974 roku, wraz z przyjęciem pierwszych gości. Od pierwszego dnia szwedzki design autorstwa Stena Samuelsona, wraz z charakterystyczną elewacją, od której budynek zyskał miano „tabliczki czekolady”, uczyniły go architektoniczną ikoną stolicy. Zlokalizowany nieopodal Pałacu Kultury i Nauki hotel piął się ku niebu przy skrzyżowaniu Marszałkowskiej i Alej Jerozolimskich, kształtując krajobraz nowego centrum miasta. Robił wrażenie, a przede wszystkim – dostarczał niezapomnianych wrażeń podróżnikom, którzy odwiedzali go, by cieszyć się najnowocześniejszym wówczas standardem gościnności.
 
Wraz z początkiem kolejnego stulecia przyszedł czas na metamorfozę. W 2002 roku ówczesny hotel Forum zmienił się w Novotel Warszawa Centrum, a po trzech latach pokazał się stolicy w zupełnie nowych szatach. Za nową, jasną elewacją, tym razem zaprojektowaną przez francuza – Yves’a Lagache’a, na gości czekały udogodnienia na miarę nowego milenium, w tym liczące ok. 1000 mkw. centrum konferencyjne – jedna z największych tego typu przestrzeni w Warszawie.
 
Czterogwiazdkowy Novotel Warszawa Centrum oferuje 742 pokoje zarówno dla rodzin (oferuje trzy kategorie pokoi zaprojektowane z myślą o rodzinach z dziećmi oraz dedykowane usługi i animacje dla najmłodszych), jak i dla biznesu, gości podróżujących turystycznie, a przede wszystkim dla branży MICE – jako jeden z najważniejszych w stolicy obiektów konferencyjnych. Zgodnie z ideą odpowiedzialnego hotelarstwa Novotel Warszawa Centrum wdraża przyjazne dla środowiska rozwiązania – na przykład program walki z marnowaniem produktów spożywczych czy wyeliminowanie produktów zawierających plastik – i zachęca gości do wspólnych działań na rzecz bardziej zrównoważonego pobytu.
 
– Gdy przeglądam pamiątki, które zachowały się z poprzednich rozdziałów naszej historii, dochodzę do wniosku, że choć przez ostatnie 50 lat świat tak bardzo się zmienił, a wraz z nim nasz hotel, to jednak udało się nam zachować to, co najważniejsze. Nie tylko wspaniałe dziedzictwo, symbolizowane przez pieczołowicie przechowywaną oryginalną księgę z lat 70. i 80. z wpisami naszych sławnych gości, od Antoniego Słonimskiego po członków zespołu ABBA, lecz przede wszystkim specyficzny rodzaj ambicji. Wszyscy w Novotel Warszawa Centrum czujemy się spadkobiercami pasji, z której 50 lat temu zrodził się najnowocześniejszy hotel w stolicy. A to dopiero początek naszej drogi! – kwituje Wojciech Kęsik, dyrektor generalny Novotel Warszawa Centrum.
 
Z okazji jubileuszu 50-lecia, Novotel Warszawa Centrum przygotował dla gości szereg atrakcji, zachęcając ich do zakochania się na novo w Warszawie i inspiracji do realizowania przyszłych planów, w myśl idei nowoczesnego hotelarstwa.


1 komentarz:

  1. Byłam tam kiedyś i bardzo podobał mi się mój pobyt. Na co dzień również pracuję w podobnym miejscu i staram się, aby było one jak najbardziej przyjazne dla gości. Z tego powodu ostatnio szukaliśmy odpowiedniego systemu hotelowego i w końcu udało nam się go znaleźć.

    OdpowiedzUsuń