EUROPA,

200 samolotów Wizz Air dzięki nowemu A321Neo

20.2.24 mm 0 Comments

Po rekordowej liczbie pasażerów w 2023 r. Wizz Air kontynuuje rozwój swojej siatki połączeń. Linia ma zamówionych obecnie ponad 300 samolotów typu Aibus A321neo i A321XLR, co pozwala jej osiągnąć strategiczny cel, jakim jest wzrost floty do 500 samolotów do 2030 roku.

fot. Wizz Air

Wyceniony na ponad 100 mln euro nowy Airbus A321neo będzie stacjonował w londyńskim Luton. Inauguracyjny lot samolotu wyleciał z Londynu Luton do Bacău w Rumunii.

Samolot Airbus A321neo wykorzystuje najnowszą technologię i oferuje znaczne korzyści dla środowiska. Samolot może obecnie latać przy użyciu mieszanki SAF o zawartości do 50%, co zapewnia prawie 50% redukcję hałasu, 20% redukcję zużycia paliwa i emisji dwutlenku węgla oraz 50% redukcję emisji tlenków azotu**. Nowy samolot podnosi średni wiek floty Wizz Air do 4,24 lat, co czyni go drugim najmłodszym na świecie wśród ponad 100 linii lotniczych.

Sasha Vislaus, managerka ds. Komunikacji korporacyjnej w Wizz Air powiedziała: 

- Jesteśmy niezwykle podekscytowani możliwością powitania 200. samolotu w naszej flocie. Inwestujemy wyłącznie w najnowsze i najlepsze technologie, a nasz nowy A321neo zapewnia, że nasza flota pozostanie nowoczesna i wygodna, pomagając jednocześnie spełnić nasze zobowiązania w zakresie ochrony środowiska. Widzimy zwiększone zapotrzebowanie na większą liczbę lotów do miejsc docelowych w całej Europie, a nowy samolot pomoże nam dostarczyć jeszcze większą liczbę pasażerów do ich ulubionych miejsc w najlepszej możliwej cenie.


0 comments: