Dara Brady,

Ryanair zwraca uwagę pasażerów, by rezerwowali loty bezpośrednio na stronie przewoźnika

3.8.23 mm 0 Comments

Wiele internetowych biur podróży (OTA) wciąż podaje nieprawidłowe dane kontaktowe oraz dane płatności pasażerów, blokując pasażerom możliwość zarządzania rezerwacjami i otrzymywania ważnych informacji o podróży. 

 
Linia Ryanair przygotowała informację i rekomendację dla pasażerów, aby zawsze dokonywali rezerwacji bezpośrednio z liniami lotniczymi, ponieważ wiele internetowych biur podróży (OTA) dostarcza liniom lotniczym niedokładne dane pasażerów, co może utrudnić pasażerom zarządzanie rezerwacjami i składanie niezbędnych deklaracji bezpieczeństwa wymaganych podczas podróży, a także uniemożliwiać otrzymywanie ważnych informacji o podróży od linii lotniczych, w tym potencjalnych zmian czasu odlotu, opóźnień i aktualizacji dotyczących anulowania.
Ryanair nie utrzymuje żadnych relacji handlowych z internetowymi biurami podróży, które nie są upoważnione przez Ryanair do sprzedaży jego lotów.
Ryanair od dawna prowadzi kampanię mającą na celu ochronę klientów przed nieuczciwymi praktykami OTA, w tym procesu weryfikacji klienta, który umożliwia pasażerom, którzy rezerwowali bilety przez OTA, na  przeniesienie rezerwacji do systemu Ryanair w celu zapewnienia zgodności z protokołami bezpieczeństwa i ochrony lotu, a także umożliwienie potwierdzenia swoich danych kontaktowych. Najlepszym sposobem dla klientów na ochronę przed internetowymi biurami podróży jest jednak dokonywanie rezerwacji tylko tam, gdzie znajduje się pieczęć Ryanair Verified.
 
Dara Brady, Dyrektor ds. marketingu, komunikacji i technologii cyfrowych, powiedział:
- Internetowe biura podróży nadal wprowadzają pasażerów w błąd, aby uwierzyli, że otrzymują najtańszą dostępną cenę, fałszywie reklamując niższe taryfy niż same linie lotnicze. Jednak te "obniżone taryfy" są często niczym innym jak tylko przynętą na kliknięcia, która ma zwabić klientów, a następnie uderzyć w nich ukrytymi marżami sięgającymi w niektórych przypadkach nawet 200%.
OTA nie tylko pobierają od klientów opłaty wyższe niż rzeczywista taryfa Ryanair, ale wiele z nich podaje również Ryanair nieprawidłowe adresy e-mail pasażerów, co oznacza, że nie możemy bezpośrednio komunikować się z pasażerami w celu udostępniania istotnych informacji o locie i aktualizacji, w tym potencjalnych zmian czasu odlotu. Wiele internetowych biur podróży ukrywa również szczegóły rezerwacji przed pasażerami, co blokuje im dostęp do ich rezerwacji i samodzielne zarządzanie nimi, chociażby w celu potwierdzenia, że bagaż, który chcą zabrać, jest zgodny z przepisami bezpieczeństwa lotu. Przekonaliśmy się o tym w zeszłym tygodniu, gdy klienci OTA podróżujący do/z Rodos podczas pożarów lasów nie mogli uzyskać dostępu do swoich rezerwacji, aby skorzystać z bezpłatnej opcji zmiany lotu Ryanair. Nigdzie nie było widać internetowych biur podróży. Na szczęście pasażerowie, którzy dokonali rezerwacji za pośrednictwem OTA, skorzystali z naszego procesu weryfikacji klienta, a nasz zespół obsługi klienta był w stanie udzielić im wsparcia i zmienić ich loty.
Ryanair od dawna prowadzi kampanię mającą na celu ochronę klientów przed nieuczciwymi praktykami OTA, w tym wprowadzenie kilku środków wspierających klientów, takich jak Ryanair Verified  i weryfikacja klienta, aby umożliwić pasażerom zarządzanie rezerwacją, gdy internetowe biura podróży przekazują Ryanair nieprawidłowe dane pasażerów. Ryanair będzie nadal zwiększał świadomość i chronił klientów przed antykonsumenckimi praktykami OTA i wzywamy klientów, aby zawsze zwracali uwagę na pieczęć Ryanair Verified   i dokonywali rezerwacji bezpośrednio na naszej stronie internetowej lub w aplikacji, aby uzyskać najniższe ceny i bezpośrednią obsługę klienta.

0 comments: