Airbus International,

Wizz Air zamawia kolejnych 75 samolotów z rodziny A321neo

3.8.23 mm 0 Comments

Linia Wizz Air podpisała wiążący kontrakt na dodatkowe 75 samolotów z rodziny A321neo, zwiększając łączne zamówienie na samoloty z rodziny A320 Wizz Air do 484 samolotów.


- Dzisiejszym ogłoszeniem Wizz Air jeszcze bardziej umacnia swoją pozycję największego operatora z rodziny A321 neo w Europie i na Bliskim Wschodzie. Ponad połowa naszej floty została już przekształcona w najnowocześniejsze samoloty technologii neo. Niezrównana efektywność ekonomiczna i niezwykle niski ślad węglowy samolotu A321neo stanowią podstawę naszego zaangażowania w zapewnianie klientom przystępnych cenowo i zrównoważonych opcji podróży. Cieszymy się wieloletnim strategicznym partnerstwem z firmą Airbus i jesteśmy niezłomni w naszym zaangażowaniu w tę wyjątkową technologię z jednym z największych niezrealizowanych portfeli zamówień na ponad 350 samolotów neo - skomentował József Váradi, dyrektor generalny Wizz Air.

Wizz Air jest operatorem samolotów Airbus i dysponuje obecnie flotą 185 samolotów z rodziny A320.

- Dzięki zarządowi przewodzonemu przez J.Varadiego Wizz Air stale się rozwija, stając się potężną linią lotniczą na europejskim niebie i wspaniałym partnerem dla Airbusa. Inwestycja w A321neo to solidny fundament w strategii dalszej ekspansji Wizz Air. Dziękujemy Józsefowi i wszystkim w Wizz Air za ich niezachwiane zaufanie do naszej rodziny A320, a zwłaszcza do naszego niezrównanego A321neo” – mówi Christian Scherer, dyrektor handlowy Airbusa i szef Airbus International.

A321neo to największy samolot rodziny Airbus A320neo, oferujący niezrównany zasięg i wydajność. Dzięki zastosowaniu silników nowej generacji i sharkletów, A321neo zapewnia 50-procentową redukcję hałasu oraz ponad 20-procentową oszczędność paliwa i redukcję emisji CO2 w porównaniu z samolotami wąskokadłubowymi poprzedniej generacji, jednocześnie maksymalizując komfort pasażerów w najszerszej kabinie wąskokadłubowej na niebie . Do tej pory klienci na całym świecie zamówili prawie 5200 A321neo.


0 comments: