EUROPA,

Weekend portugalski w Hali Gwardii w Warszawie

18.5.23 mm 0 Comments

Już 4. edycja Weekendu Portugalskiego odbędzie się w Hali Gwardii w Warszawie dniach 16-18 czerwca. Wydarzenie będzie promować kulturę, gastronomię i różnorodność Portugalii. Jego organizatorem jest Atlantika i Portugalia Gourmet. 

 

W tym roku szczególny nacisk położony zostanie na archipelag Madery, promując go jako destynację turystyczną i wprowadzając po raz pierwszy na polski rynek produkty charakterystyczne dla tego regionu. 

tdl


W ramach wydarzenia, odbędą się m.in. Festiwal Enoturystyki połączony z degustacją win, warsztaty kulinarne, koncerty muzyki na żywo, zajęcia dla rodzin, a także konkursy z możliwością wygrania wyjazdów do Portugalii. Ponadto odwiedzający będą mogli spróbować lokalne potrawy takie jak bolo do caco, bolo de mel, poncha – lokalny drink na bazie rumu, a także maderskie wina. Będzie to również szansa na kupienie regionalnych produktów, ze szczególnym uwzględnieniem regionu Madery.
 
Czytaj też
Piłsudski na Maderze. Najdłuższy urlop Marszałka 
Portugalia: Muzea nie muszą być nudne. 8 muzeów, które musisz odwiedzić
Portugalia: najlepsze na świecie pola do gry w golfa 
Portugalia: najpiękniejsze plaże
Portugalia od A do Z

Działania promocyjne skierowane będą zarówno do profesjonalistów z branży turystycznej,  jak i do szerokiej publiczności, która będzie mogła zapoznać się z najlepszymi ofertami na podróż do Portugalii z Polski, degustować portugalskie produkty i potrawy, uczestniczyć w koncertach i licznych atrakcjach zaplanowanych na te 3 dni.

Niebywała Madera

 
Madera, archipelag Portugalii, znajduje się 600 km od wybrzeża Maroka i 1000 km od Lizbony.  Funchal, jego stolica, jest dostępna w ciągu 5,5 godzin bezpośredniego lotu z Warszawy, Katowic i Poznania. Te wulkaniczne wyspy są rajem dla miłośników przyrody - las laurowy na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, park leśny Queimadas, baseny wulkaniczne czy ponad 2000 km szlaków turystycznych to tylko wybrane atrakcje. Gastronomia charakteryzuje się wieloma specjałami kulinarnymi, świeżymi owocami i winem o międzynarodowej renomie. Rzeźba terenu, środowisko przyrodnicze i klimat tworzą niesamowite możliwości do wielu aktywności sportowych.

0 comments: