Austria,

Wiedeń: Restauracja Figlmüller - mekka sznycla

23.6.23 Anonimowy 5 Comments

W Wiedniu restauracja Figlmüller jest synonimem sznycla. Właśnie tu serwowane są uznawane za najlepsze i najbardziej znane sznycle w całym Wiedniu. W menu znajdziecie je pod nazwą Wiener Schnitzel.

 

Figlmüller

  Figlmüller, raczej zwyczajne miejsce, w starym przejściu w samym centrum Wiednia stanowi centrum sznycla i jest dowodem na to, że restauracja może zostać owiana sławą dzięki jednemu daniu – mianowicie sznyclowi.


Sznycle robione są tu z wieprzowiny, bardzo cieniutko utłuczone i smażone do uzyskania złocistej barwy. Ten widok zachwyca! Niemieszczący się na talerzu złocisty sznycel jest gotowy do podania.

Pomimo tego, że inne pozycje menu pozostają w cieniu za „tą prawdziwą gwiazdą” nie ulega wątpliwości, że warto spróbować wątróbek cielęcych lub wspaniałego rumsztyka z sosem szefa kuchni i pieczonymi ziemniaczkami. Zaraz za rogiem znajduje się “Figlmüller Bäckerstrasse” która korzysta z tego samego konceptu z podobnym sukcesem. Trzecia gałąź rodziny „Figls” prowadzi tawernę z winami w dzielnicy Grinzing. Ale w „Figls” hitem jest piwo, natomiast w restauracji serwowane jest domowej roboty piwo z tej tawerny. Przeróżne dania – na przykład cielęce kiełbaski w stylu bawarskim i gotowana cielęcina, steki przygotowywane są w lecie na specjalnym rożnie na zewnątrz. Posiłkom akompaniuje inspirujący wybór wiedeńskich win.


Adres

 • Wien

 • Wollzeile 5 

5 komentarzy:

 1. Świetne miejsce. A kotlety, istny odlot. Byłem, jadłem

  OdpowiedzUsuń
 2. Niesamowite, rzeczywiście większe od talerza

  OdpowiedzUsuń
 3. Na takie kotlety to warto tam pojechać

  OdpowiedzUsuń
 4. OMG ten kotlet to chyba atrapa

  OdpowiedzUsuń
 5. Taka porcyjka w sam raz dla faceta, bo chyba nie dla kobiety

  OdpowiedzUsuń