bagaż podręczny,

Bagaż podręczny w samolocie - wymiary, waga

14.2.23 mm 0 Comments

Pasażer może zabrać ze sobą na pokład jedną bezpłatną sztukę bagażu podręcznego o wyznaczonych przez linie wymiarach i wadze. Każdy, kto chce zabrać na pokład dodatkową „podręczną walizkę na kółkach”, musi ponieść dodatkowe koszty. 

W WIZZ Air dodając do rezerwacji WIZZ Priority kolejny bagaż, można zabrać na pokład łącznie dwie sztuki bagażu. 

*Podane wymiary w Wizz Air nie obejmują uchwytów/kółek bagażu; jednakże kółka mogą zwiększać wymiary bagażu maksymalnie o 5 cm.

 

Lecąc z WIZZ pamiętaj, że:

 

Limit bagażu

  • • jedną sztukę bezpłatnego bagażu podręcznego (maks. wymiary: 40 x 30 x 20 cm, 10 kg), którą należy umieścić pod fotelem.
  • • kolejną, większą sztukę bagażu podręcznego – nazywamy ją „podręczną walizką na kółkach” (z kółkami lub bez) – którą można zabrać na pokład, dodając do rezerwacji WIZZ Priority.
  • • do sześciu sztuk bagażu rejestrowanego – maksymalnie trzy sztuki można zakupić online na stronie wizzair.com lub za pośrednictwem telecentrum, natomiast pozostałe należy zakupić na lotnisku.
  • • przedmioty kupione w sklepach wolnocłowych po przejściu kontroli bezpieczeństwa.

 

Limit bagażu z WIZZ Priority

 

Zabierz dwie sztuki bagażu na pokład: jedną w schowku nad fotelem/jedną pod fotelem

Jeśli wykupisz usługę WIZZ Priority (lub masz do niej prawo na podstawie pakietu WIZZ Privilege Pass, WIZZ GO lub WIZZ Plus), będziesz mieć prawo do wniesienia na pokład jednej sztuki bezpłatnego bagażu podręcznego (maks. wymiary 40 x 30 x 20 cm *) i dodatkowej „podręcznej walizki na kółkach” (maks. wymiary: 55 x 40 x 23 cm*; nie musi posiadać kółek, ale nie może przekraczać limitów wymiarowych i wagowych). Gwarantujemy, że będziesz mógł zabrać obie sztuki bagażu ze sobą do kabiny, chyba że będzie to niemożliwe ze względu na ograniczenia operacyjne.

 

Limit bagażu dla pasażerów nieposiadających WIZZ Priority

 

Jedna bezpłatna sztuka bagażu podręcznego

Pasażerowie mogą podróżować z jedną bezpłatną sztuką bagażu podręcznego (maks. wymiary: 40 x 30 x 20 cm*). W przypadku braku wykupionej usługi WIZZ Priority, przy bagażu podręcznym przekraczającym powyższe wymiary konieczne będzie uiszczenie na lotnisku opłaty za bagaż ponadwymiarowy.
 
 za wizzair.com

0 comments: