Almar Jesolo Resort & Spa,

Głęboki relaks w Almar Jesolo Resort & Spa w rejonie Wenecji

24.8.22 mm 0 Comments

Każdego roku Wenecja staje się sceną setek wydarzeń o międzynarodowym zasięgu, a leżące nieopodal Wzgórza Prosecco kuszą malowniczymi krajobrazami, uroczymi wioskami i winnicami. Można się do nich wybrać dzięki skrojonym na miarę wycieczkom dla gości organizowanym przez resort przy plaży w Lido di Jesolo.

Sierpień 2022 - Almar Jesolo Resort & Spa to coś znacznie więcej niż wakacje na plaży. Dzięki swojemu położeniu, resort jest idealnym punktem do odkrywania laguny, jej legendarnego miasta oraz okolic.

Wenecja: miasto tysiąca możliwości i idei, miasto wyznaczające trendy, wybiegające w przyszłość i jednocześnie zakorzenione w tysiącletniej historii. Jedną z najbardziej znanych weneckich imprez jest oczywiście słynne Biennale. Tegoroczna edycja - trwająca do 27 listopada – nawiązuje tematem do książki Leonory Carritngton, Mleko Snów (The milk of dreams). Zabiera w podróż po dziełach 213 artystów z 58 krajów – od reprezentacji ciał i ich metamorfoz, przez relacje między jednostką i technologią, po związek między fizycznością i Ziemią.

Jak na miasto leżące na morzu – w pełnym tego słowa znaczeniu – przystało, Wenecja organizuje też co roku zawody na wodzie. Historyczne Regaty są jednymi z najbardziej znanych na świecie zmagań wioślarzy i gondolierów. Tegoroczna edycja odbędzie się 4 września. Z kolei na 16 października zaplanowano - już po raz 15. - regaty Veleziana. Jachty będą płynąć od Lido aż do Placu Św. Marka. Wąskie przesmyki między morzem a laguną, nagłe zmiany prądów i kierunku wiatru stawiają przed uczestnikami spore wyzwania i wymagają od nich niemałych umiejętności technicznych i taktycznych.

Z Almar Jesolo Resort & Spa jest jednak niedaleko nie tylko do Wenecji. W niewielkiej odległości od hotelu leżą Wzgórza Prosecco – Asolo, Conegliano, Valdobbiadene i Vittorio Veneto. To kraina maleńkich wiosek i winnic, willi palladyńskich, zabytkowych tawern i współczesnych siedzib winiarzy. Będąc tu, nie można przegapić Willi Barbaro w Maser. To jedna z perełek wybitnego renesansowego architekta Andrei Palladia – sześć pokoi ozdobionych w 1560 roku freskami Paolo Veronese, z niedawno otwartą ponownie winnicą z 1570 roku.

Przez cały sezon w regionie odbywa się wiele wystaw, imprez kulturalnych i winiarskich, inscenizacji historycznych, koncertów i zawodów sportowych. Warto wymienić chociażby inscenizację pojedynku szachowego z 1544 roku – aby upamiętnić sportowy pojedynek o rękę córki kasztelana, we wrześniu w Marostice odbywa się co roku gra w żywe szachy. Według legendy, chcąc zapobiec krwawej walce dwóch rycerzy zakochanych w dziewczynie, ojciec zdecydował, że poślubi ona zwycięzcę partii szachów.

Po pełnym dniu odkrywania skarbów Wenecji i regionu, czas na chwilę błogiego odpoczynku. Dzięki komfortowym pokojom, strefie ALMABLU Wellness & Spa i wyśmienitej kuchni restauracji Mediterra, pobyt w Almar Jesolo Resort & Spa jest kwintesencją dobrego samopoczucia i relaksu.

Oferta resortu zaspokaja różnorodne potrzeby gości: dla tych, którzy przyjeżdżają tylko na chwilę, przygotowano Pampering Break. Idealne odprężenie po dniu pełnym wrażeń zapewnia minimum 2-dobowy pobyt, dostęp do Almablu Spa, siłowni, plaży, 70-metrowego zewnętrznego, częściowo krytego basenu podgrzewanego w 3 zakresach temperatur oraz masaż twarzy “The Waves” dla każdego gościa: przyjemny dotyk stymulujący według medycyny chińskiej punkty przepływu energii, aby przywrócić skórze blask i wprowadzić ciało w odprężający nastrój (ceny zaczynają się od 197 euro od osoby w pokoju 2-osobowym).

Almar Jesolo Resort & Spa posiada 195 pokoi i apartamentów wyposażonych w duże balkony i tarasy. Almablu Spa jest przestrzenią dla relaksu. Oferuje 9 kabin, prywatne spa, imponującą strefę saun, łaźni parowych, pryszniców sensorycznych i jacuzzi z widokiem na morze. Szklany tunel prowadzi do 70-metrowego zewnętrznego basenu - częściowo krytego przez spektakularną konstrukcję ze szkła – w którym woda podgrzewana jest do temperatury 27-30°C. Oferta gastronomiczna resortu składa się 
z restauracji Mediterra Restaurant, eklektycznego LightBlue Bar i The River Lounge Bar. Przestrzeń Auditorium, pomieści nawet 530 gości i może być podzielona na 3 części (widownia i dwie galerie) z dostępem do naturalnego światła. Wszystkie pomieszczenia są przystosowane do wszechstronnego użytku – są idealnym miejscem dla takich wydarzeń jak: przyjęcia, spotkania, prezentacje aut czy imprezy nad basenem.
Doskonałość Almar Jesolo Resort & Spa została wyróżniona wieloma prestiżowymi i międzynardowymi nagrodami: World Luxury Spa Award (2017, 2018, 2019), World Luxury Hotel Awards (2017, 2018 i 2019), Condé Nast Johansens (2018), PRIME Traveller Awards (2019), Haute Grandeur Spa Awards (2019,2020); Haute Grandeur Hotel Awards (2019, 2020), MUSE Hotel Awards (2020). Branża MICE wyróżniła resort podczas Eventex Awards 2019 nagrodami Best Hotel Venue oraz Best Versatile Venue.
W 2021 roku resort zdobył międzynarodowe nagrody: Haute Grandeur Global Awards (Italy’s Best Destination Spa – Italy’s Best Hotel Spa – Italy’s Best Resort Spa – Europe’s Best Health & Wellness Spa); MUSE Hotel Awards (World-Class Beach Resort – World-Class Spa Resort – World-Class Luxury Resort Spa); World Luxury Hotel Awards (Luxury Spa Resort in Southern Europe); World Luxury Spa Awards (Luxury Resort Spa in Southern Europe); International Travel Awards (Europe’s Best Beach Resort); International Spa & Beauty Awards (Italy’s Best Resort Spa); Luxury Lifestyle Awards (Italy’s Best Luxury Spa Resort); LuxLife Hospitality Awards (Most Outstanding Luxury Resort & Spa w kategorii: Leaders in Luxury, Italy’s Best Luxury 5* Seaside Resort 
w kategorii: Hospitality).

Instagram: @almarjesolo
Facebook: @almarjesolo

0 comments: