Austria,

Wiedeń. Gdzie jeść, czyli najsmaczniejsze miejsca

4.2.19 mm 1 Comments

Wiedeń, Austria, Wiedeń gdzie jeść, Wiedeń co jeść, Wiedeń najlepsze restauracje, Austria co jeść,
What the Duck © Stefan Gergely
W dawnym gmachu Urzędu targowego na palcu Yppenplatz w 16. dzielnicy otwarto restaurację What the Duck. Restauracja typu dim-sum z barem serwuje w luźnej atmosferze dania współczesnej kuchni chińskiej z francuskim akcentem. Winiarnia Weinhaus Pfandler w 12. dzielnicy określa się oryginalnym sloganem tj. „Pod błogosławionymi małpami” i wciąż szczyci się oryginalnym wyposażeniem wnętrz z lat 50. XX wieku. Po dłuższej przerwie lokal znalazł właśnie nowego właściciela i oferuje teraz specjały małych i mikro producentów z Austrii, domowe pasty do smarowania, sałatki oraz zapiekanki. Nowa Alma – Gastrothèque w 4. dzielnicy jest uroczym połączeniem winiarni i bistro, kuchnia stanowi interesującą mieszankę potraw alpejskich i morskich.

Sezonowe dania kuchni austriackiej i śródziemnomorskiej skosztować można w nowej restauracji Das Glashaus w 2. dzielnicy. Znajduje się ona w specjalnym obszarze rozwoju miejskiego „Viertel Zwei” oferując piękny widok na tor wyścigowy Krieau. Natomiast prawdziwym tyglem gastronomicznym jest nowy lokal One of One w 1. dzielnicy. Łączy w sobie meksykańską knajpkę z naciskiem na tacos, tequilę i mezcal, azjatycką restaurację z chińsko-wietnamską kuchnią fusion i bar. Koncepcja obejmuje także galerię sztuki i muzykę fortepianową na żywo.
Café Drechsler, jedna z najbardziej legendarnych wiedeńskich kawiarni, znalazła nowych operatorów. Restauracja na targu Naschmarkt Drechsler Wienzeile stawia zaś na przytulną atmosferę i długie godziny otwarcia (piątek i sobota od 8.00 rano do 2.000 w nocy). Gospoda Dingelstedt3 w 15. dzielnicy również znalazła nowego właściciela. Uważana jest obecnie za nowoczesną gospodę, która celebruje wiedeńskie tradycje gastronomiczne serwując klasyczne dania i indywidualistyczne interpretacje. Na miejscu od jakiegoś czasu zamkniętej miejskiej gospody typu Heuriger „Zum g'schupften Ferdl” w 6. dzielnicy, na początku 2019 roku pojawi się nowy lokal o nazwie Bruder. Koncepcja tego miejsca opiera się na restauracji z otwartą kuchnią i barem z niekonwencjonalnymi drinkami.

Popyt na dobry chleb w Wiedniu nie słabnie. Wraz z Joseph Bäckerei-Bistro przy ulicy Kirchengasse, pojawi się w Wiedniu już 5. piekarnia pod tym szyldem. Bogaty asortyment doskonałego, ręcznie wyrabianego pieczywa zostanie w 7. dzielnicy uzupełniony o kilka małych dań bistro. Również na placu Albertinaplatz w centrum miasta Joseph prowadzi od niedawna piekarnię i cukiernię, w tym bistro-kawiarnię. Chleb z piekarni Joseph można również znaleźć w nowej kawiarnio-cukierni Viola w 8. dzielnicy, którą prowadzi dawny mistrz cukiernictwa, pracujący wcześniej dla firmy Joseph. Oprócz słonych dań w stylowej restauracji, zamówić można również wyborne słodycze i ciastka. A w samym sercu miasta powstał nowy bar Dosage poświęcony tematyce szampana. Można tu wybierać z bogatego asortymentu win musujących i klasycznych szampanów, a także zamówić piwo, wino i przekąski.


 • What the Duck, Yppenplatz 4, 1160 Wiedeń, www.facebook.com/whattheduckwien
 • Weinhaus Pfandler, Dörfelstraße 3A, 1120 Wiedeń, www.weinhaus-pfandler.at
 • Alma – Gastrothèque, Große Neugasse 31, 1040 Wiedeń, www.alma-gastrotheque.at
 • Das Glashaus, Am grünen Prater 11, 1020 Wiedeń, www.dasglashaus.at
 • One of One, Seilerstätte 16, 1010 Wiedeń, oneofone.at
 • Drechsler Wienzeile, Linke Wienzeile 22, 1060 Wiedeń, www.drechsler-wien.at
 • Dingelstedt3, Dingelstedtgasse 3, 1150 Wiedeń, www.dingelstedt3.at
 • Bruder, Windmühlgasse 20, 1060 Wiedeń, www.facebook.com/Bruder-2470874832937726
 • Joseph Bäckerei-Bistro, Kirchengasse 3, 1070 Wiedeń, www.joseph.co.at
 • Joseph am Albertinaplatz, Führichgasse 6, 1010 Wiedeń, www.joseph.co.at
 • Viola, Strozzigasse 42, 1080 Wiedeń, www.viola.wien
 • Dosage, Fleischmarkt 16, 1010 Wiedeń, www.dosage.at

1 komentarz:

 1. 36 yr old Web Designer III Randall Siaskowski, hailing from Le Gardeur enjoys watching movies like Laissons Lucie faire ! and Cryptography. Took a trip to Royal Exhibition Building and Carlton Gardens and drives a Grand Am. przejdz na moja strone

  OdpowiedzUsuń