Hotele,

Operowe Fête de la Musique w hotelach Sofitel

20.6.18 mm 1 CommentsGeorges Bizet, Edith Piaf czy Jaques Offenbach… najpiękniejsze arie francuskich kompozytorów i najbardziej znane melodie przenoszące słuchaczy w klimat malowniczych ulic Paryża, to w tym roku przepis marki Sofitel na celebrowane 21 czerwca na całym świecie wielkie święto muzyki Fête de la Musique. 
Dzięki objęciu patronatu przez markę Sofitel nad Sezonem Francuskim Opery Bałtyckiej, hotele w Warszawie, Wrocławiu i Sopocie wypełniają się muzyką w mistrzowskim wykonaniu trio sopranowego Bellcanti.


Fête de la Musique, czyli francuska tradycja wspólnego grania, koncertowania i słuchania muzyki doskonale przyjęła się na całym świecie, a jej ambasadorem stały się również słynące z elegancji i luksusu hotele Sofitel, które będąc ambasadorami kultury, aktywnie wspierają tę zainicjowaną 37 lat temu w Paryżu ideę.


Sofitel Warsaw Victoria Bellcanti fot. Sylwester Ucieszynski


W ramach współpracy z Operą Bałtycką, w hotelach Sofitel w Polsce odbywają się w czerwcu wyjątkowe koncerty utalentowanych sopranistek z Bellcanti, które oczarowują gości urzekającymi melodiami i najbardziej znanymi fragmentami dzieł operowych. W repertuarze, opracowanym przez Warcisława Kunca, dyrektora Opery Bałtyckiej, znajduje się m.in. uwielbiana przez publiczność aria L’amour est un oiseau rebelle z opery Carmen Georges’a Bizeta, walc Musetty Quando me’n vo z opery La Boheme, Giacomo Pucciniego czy nostalgiczne tango Ostatnia niedziela Jerzego Petersburskiego.

- To już kolejny rok, kiedy Sofitele zapraszają mieszkańców Warszawy, Trójmiasta i Wrocławia do wspólnego świętowania – podkreśla Sabina Niewęgłowska, Kierownik Marek Luksusowych & Upscale Accor Hotels w Europie Wschodniej. - Będąc prekursorami obchodów Fête de la Musique w Polsce, jesteśmy niezwykle dumni, że Polacy pokochali to lokalne, francuskie święto i przychodzą wspólnie z nami słuchać muzyki i poznawać najpiękniejsze elementy francuskiej kultury.


Sofitel Grand Sopot

Sofitel Warsaw Victoria

Sofitel Wrocław Old Town


Jednak muzyka podczas wieczorów Fête de la Musique to nie wszystko, bowiem obok kultury, designu i nowoczesnego francuskiego stylu życia, jednym z najważniejszych filarów tworzących markę jest kuchnia, dlatego nieodłączną częścią celebrowania są najbardziej charakterystyczne dania czarowane przez znakomitych szefów kuchni Sofitel i dopełniające je wina, z których słynie Francja.

Jako pierwszy, urzekając i wzruszając gości muzyką śpiewaną przez Bellcanti, 11 czerwca celebrację rozpoczął Sofitel Warsaw Victoria. 21 czerwca na koncert w pięknej, nadmorskiej oprawie zaprasza Sofitel Grand Sopot, natomiast w Sofitel Wrocław Old Town, święto muzyki zagości już 28 czerwca.


1 komentarz:

  1. 50 year-old Environmental Tech Stacee Josey, hailing from Terrace Bay enjoys watching movies like Prom Night in Mississippi and Swimming. Took a trip to Brussels and drives a Ferrari 250 GT LWB California Spider. Polecane do czytania

    OdpowiedzUsuń