A380,

Emirates | Z Dubaju do Auckland przez Bali

18.6.18 mm 0 CommentsLinie Emirates otworzyły nowe codzienne połączenie z Dubaju do Auckland przez Bali, odpowiadając na rosnące zainteresowanie atrakcyjną indonezyjską wyspą i zwiększając wybór lotów do Nowej Zelandii.


Emirates do Auckland przez Bali
Z Emirates do Auckland przez Bali

Tym samym pasażerowie mają do wyboru w sumie trzy loty dziennie do Nowej Zelandii – obecnie Emirates realizują już loty bezpośrednie A380 Dubaj-Auckland i połączenie A380 z Dubaju do Christchurch przez Sydney. Ponadto od teraz przewoźnik zaoferuje podróżnym trzy loty dziennie na trasie Dubaj-Bali w sezonie letnim (na półkuli północnej)* – nowy rejs uzupełni dwa dotychczasowe połączenia Emirates realizowane przez Boeinga 777 300-ER w konfiguracji dwuklasowej.


W inauguracyjnym locie wzięła udział grupa gości specjalnych i dziennikarzy, a na lotniskach w Denpasar i Auckland samolot powitały kanonady z armatek wodnych.

Nowy rejs Emirates na trasie Dubaj-Bali-Auckland jest jedynym całorocznym codziennym połączeniem bezpośrednim między Auckland a Bali, zapewniając pasażerom możliwość odwiedzenia jednej z najpopularniejszych wysp Indonezji. Rejs jest realizowany przez samolot Boeing 777-300ER, na pokładzie którego znajdzie się osiem kabin w klasie pierwszej, 42 fotele w klasie biznes i 304 miejsca w klasie ekonomicznej. Ponadto samolot zdoła przewieźć w luku bagażowym do 20 ton cargo. Jest to również pierwsze połączenie Emirates na Bali, które oferuje pasażerom możliwość podróży w wielokrotnie nagradzanej klasie pierwszej przewoźnika.

– Cieszymy się, że nowa trasa cieszy się zainteresowaniem, odkąd zapowiedzieliśmy jej otwarcie w połowie lutego, o czym świadczą liczne rezerwacje lotów z Auckland na Bali i do dalszych kierunków oraz w drugą stronę w ramach naszej globalnej siatki połączeń. Rynki takie jak Wielka Brytania, Europa i Bliski Wschód bardzo ciepło przyjęły wiadomość o otwarciu przez nas nowego połączenia. Zarówno Bali, jak i Auckland cieszą się popularnością wśród naszych pasażerów – powiedział Sir Tim Clark, prezes linii Emirates.

W Nowej Zelandii nowa trasa wzbudza największe zainteresowanie wśród podróżujących w celach rekreacyjnych w każdym wieku, w tym turystów, którzy pragną poznać bliżej kulturę Bali, oraz surferów, którzy chcieliby wypróbować tutejsze fale. Prawdopodobnie dużym zainteresowaniem turystów będą cieszyły się także loty z Indonezji do Nowej Zelandii. Na trasie pojawi się również wielu studentów przyjmowanych na uczelnie takie jak Auckland University of Technology – na którym w zeszłym roku otwarto Centrum Indonezyjskie – czy Uniwersytet Auckland, który zajmuje wysokie miejsce w międzynarodowych rankingach. W zeszłym roku liczba studentów z Indonezji na nowozelandzkich uczelniach wzrosła o 20%.

Z uwagi na okazałe pasma górskie, malownicze plaże i atrakcyjną kulturę, Bali należy do miejsc najchętniej odwiedzanych przez turystów – w 2016 roku wyspę odwiedziło 4,5 mln zagranicznych gości, w tym ponad 40,5 tys. Nowozelandczyków. Nowe połączenie Emirates zwiększy dostępność Bali dla pasażerów z całego świata, co z kolei przyczyni się do rozwoju gospodarki i sektora turystycznego na wyspie.

Auckland to kosmopolityczne, tętniące życiem miasto zamieszkałe przez ponad 1,6 mln ludzi – największa metropolia Nowej Zelandii, w której żyje jedna trzecia mieszkańców kraju. Położone w przesmyku między dwoma portami miasto może poszczycić się bogactwem pięknych plaż i popularnych ośrodków dla surferów, a na całym świecie znane jest jako miasto żagli, pełne rozmaitych przystani dla jachtów i statków motorowych. Ponadto słynie z licznych łatwo dostępnych szlaków pieszych w buszu i utytułowanych winnic. Linie Emirates realizują loty do Auckland od połowy 2003 roku.

Rozkład lotów i przesiadki w ramach globalnej siatki połączeń Emirates i linii partnerskich


Oprócz możliwości międzylądowania na Bali, nowy rejs zapewni doskonałe połączenia do Londynu i innych dużych miast w Europie. Lot EK 450 z Dubaju zaplanowano na 7.05 z lądowaniem w porcie lotniczym Denpasar (Bali) o 20.20 czasu lokalnego. Następnie samolot wyruszy do Auckland 22.00, lądując w największym mieście Nowej Zelandii o 10.00 następnego dnia.

Lot EK 451 z Auckland zaplanowano na dogodną godzinę 12.50 z lądowaniem na lotnisku Denpasar o 17.55 czasu lokalnego. Z Denpasar samolot odleci o 19.50, lądując w Dubaju o 00.45, zapewniając przesiadki do wielu kierunków w rozbudowanej siatce połączeń Emirates i partnerskich linii flydubai.

0 comments: