Austria,

Wiedeń. Hotele w najlepszym stylu

18.6.18 mm 0 Comments


Nowe hotele otwierane są na Dworcu Głównym, w centrum miasta i na obrzeżach miasta Wiednia, a funkcjonujące już hotele koncentrują się na przebudowach, rozbudowach i nowym stylu.


W ostatnich latach w okolicach głównego dworca kolejowego w Wiedniu pojawiły się liczne obiekty noclegowe oraz planowane jest otwarcie kilku kolejnych. Otwarcie hotelu butikowego Mooons (170 pokoi) przy ulicy Wiedner Gürtel ogłoszono na połowę roku 2019. Głównymi zaletami tego miejsca będą stonowany luksus w atrakcyjnej cenie, restauracja, taras ogrodowy i na dachu oraz siłownia. Na linii startowej, wiosną 2019 ma pojawić się hotel Andaz Vienna Am Belvedere (303 pokoi). Ten luksusowy hotel został zaprojektowany przez słynnego, włoskiego architekta Renzo Piano i wybudowany przez austriacką firmę budowlaną Signa Holding we współpracy z grupą Hyatt. Na 16. piętrze, na wysokości 60 metrów znajduje się Skybar, skąd rozpościera się wspaniały widok na Wiedeń.

  Hotel Motto wiedeń austria
Hotel Motto © arkan zeytinoglu architects
hotel Roomz wiedeń austria gdzie apać
© roomzW innych, rozwijających się częściach miasta znaleźć można równie ciekawe, hotelarskie projekty. Na terenie kompleksu Seestadt Aspern, na północnym-wschodzie Wiednia ma na koniec roku 2018 powstać HoHo Hotel. Mający 84 m wysokości wieżowiec pomieści sklepy, przedsiębiorstwa, apartamenty oraz hotel. Dzięki linii metra U2 z Seestadt do centrum można dojechać w niecałe 25 minut. Na terenie dawnego Dworca Północnego w 2. dzielnicy powstaje także nowa część miasta. W kompleksie biurowców Austria Campus osiedli się drugi w Wiedniu niskobudżetowy, designerski hotel roomz z 270 pokojami, restauracją, barem i siłownią. Otwarcie zaplanowane jest na pierwszą połowę 2018 roku. Swoją działalność rozszerza również pochodząca z Hamburga grupa Novum Group. Latem 2018 roku w 20. dzielnicy Wiednia oddany do użytku zostanie hotel niu Franz z 159 pokojami.

Grupa Lenikus planuje dwa hotele w centrum Wiednia przy ulicy am Bauernmarkt – Pod adresem Bauernmarkt 1 do początku 2019 roku w zabytkowym barokowym budynku ma powstać pięciogwiazdkowy, wspaniały hotel z 75 pokojami lub apartamentami na pięciu piętrach. Natomiast pod adresem Bauernmarkt 21 do połowy 2020 r. zostanie wybudowany kolejny hotel z około 100 pokojami i salami konferencyjnymi.

Hotel Kummer przy wiedeńskiej ulicy handlowej Mariahilfer Straße zostanie przebudowany w hotel butikowy. Od 2020 roku zostanie ponownie otwarty, jako Hotel Motto z 90 pokojami, ekologiczną piekarnią i powierzchniami handlowymi. W zaprojektowanym przez słynnego architekta Jeana Nouvela luksusowy, wiedeńskim hotelu Sofitel Vienna Stephansdom w 2. dzielnicy, odnowiono natomiast wnętrza. Wszystkie 182 pokoje i hol w tym hotelu nad kanałem Dunaju zostały odnowione zgodnie z koncepcją znanego wiedeńskiego architekta Gregora Eichingera. Płytki zostały wykonane zgodnie z oryginalnymi wzorami z czasów monarchii, wykorzystano także motywy z archiwów pracowni Wiener Werkstätte i inspirowano się także stylem wiedeńskiego Biedermeiera. Das Trieste w 4. dzielnicy poszerzy swoją ofertę pokoi do jesieni 2018 r. Rozbudowa jest możliwa dzięki wykorzystaniu sąsiedniego budynku. Efektem prac będzie 50 dodatkowych pokoi, restauracja i bar oraz sala konferencyjna na najwyższym piętrze.


Mooons, Wiedner Gürtel 16, 1040 Wiedeń
Mooons, Wiedner Gürtel 16, 1040 Wiedeń © Mooons• Mooons, Wiedner Gürtel 16, 1040 Wiedeń, www.mooons.com
• Andaz Vienna Am Belvedere, Arsenalstraße 10, 1100 Wiedeń, www.signa.at
• HoHo Hotel, Janis-Joplin-Promenade 26, 1220 Wiedeń, www.hoho-wien.at
• roomz, Nordbahnhof/Austria Campus, 1020 Wiedeń, www.roomz-hotels.com
• niu Franz, Dresdnerstraße 111, 1200 Wiedeń, www.novumgroup.de
• Lenikus Hotelprojekte, Bauernmarkt 1 + 21, 1010 Wiedeń, www.lenikus.at
• Hotel Motto, Mariahilfer Str. 71A, 1060 Wiedeń, www.wertinvest.at
• Sofitel Vienna Stephansdom, Praterstraße 1, 1020 Wiedeń, www.sofitel-vienna-stephansdom.com
• Das Triest, Wiedner Hauptstraße 12, 1040 Wiedeń, www.dastriest.at

0 comments: